Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » At mondják, a skizofréneknek...

At mondják, a skizofréneknek nincs betegségtudatuk, de?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy skizofrén, de neki a skizofrén és a (viszonylag) normális időszakai váltakoznak. A skizofrén időszakban meg van győződve a téveszméi, paranoiái valóságáról, de a normál időszakban tudja, hogy ezek nem valósak. Azért gyanakodik, fél, hogy mégis igazak, de belül tudja, hogy butaság.

De akkor a normál időszakban van betegségtudata, nem?



2018. aug. 4. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Így van. Pontosabban ő maga is kételkedik zavaros téveszméi valóságában, de ettől még nem akar ovoshoz menni. Ezeket a belső vívódásokat nem érzékeli betegségnek.
2018. aug. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, hogy a viszonylag normális időszakban van betegségtudata, tudja (vagy legalábbis gondolja), hogy skizofrén
2018. aug. 4. 21:58
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ez általában nem így működik. Lehet, hogy akkor is hisz a téveszméiben, amikor ezt nem mutatja ki, a skizofrének egy része profi disszimuláns, ha ez az érdeke, még ENSZ főtitkárságig vitte az egyikük.
2018. aug. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ritkán mutat időszakos jelenlétet a szkizofrénia, inkább a gyógyszeres kezelés eredményez tünetmentességet, majd azok elhagyása ismét előhozza a tüneteket. Van, hogy egy páciens abbahagyja a gyógyszerei szedését, mert jobban érzi magát. Ekkor azonban természetesen visszaesés következik. Ha nem ez a helyzet, akkor viszont valószínű, hogy szkizoaffektív zavar áll fent, és nem szkizofrénia.
2018. aug. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Ki mondja, hogy nincs betegségtudatuk?

Egyszer olvastam egy cikket egy lányról, aki úgy tudta meg, hogy skizofrén, hogy egy nap sétált az utcán és azt hallotta, hogy az anyja beszél hozzá. Szétnézett, de az anyját nem látta sehol. Aztán hazaért és ott volt az anyja, innen tudta, hogy nem hallgatta az utcán az ő hangját. Elment az orvoshoz és később skizofréniával diagnosztizálták.

Ő is teljesen tisztában volt azzal, hogyha olyan hangokat hall, amit nem szabadna az valami betegség jele, és teljesen magától jelentkezett az orvosnál.


A neten több skizofrén emberrel beszélgettem, miután ezt a cikket olvastam, és meséltek a saját tüneteikről. A legtöbbnek "csak" hallucinációi voltak, tévképzeteik nem, és teljesen tisztában voltak vele, hogy ők betegek, és hogy mi az ami az igazi és mi a hallucináció azok közül, amit látnak vagy hallanak.

2018. aug. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szerintem is lehet betegségtudatuk, de mindenki más azt mondja, hogy nem.

Még a Wikipédián is ezt írják:

"...Gondolkodás: betegségbelátás nincs..."


Jó, a súlyos skizofréneknek nincsen, de akinek enyhébb, annak szerintem lehet

2018. aug. 5. 16:34
 7/10 IstvánBéla válasza:
19%

A skizofrénia egy nemlétező, kitalált betegség, tehát gyógymód sem lehet rá.

Azoknál az embereknél diagnosztizálják ezt a nemlétező mentális problémát a "drága" pszichológusok, akiket a kórházi dolgozók szívből gyűlölnek, utálnak, vagy/és szegények, roma származásúak, vagy idősek, vagy fiatal liberálisok. Vagy nem magyar az orvos.


Úgyis lehet fogalmazni hogy az adott személyt meg akarják ölni. A skizofrénia egy legálissá tett gyilkossági folyamat. "Gratuláljunk" a magyar orvosoknak!

Az antipszichotikumok okozzák a mentális zavarokat, nélkülük az emberi test és az emberi agy tökéletesen funkcionál!

A gyógyszerszedetéssel, a kórházi kezelésekkel lassú halált vagy szándékosan öngyilkosságot akarnak a kezelt személyeknél elérni, mert az orvosok lehetséges, hogy az embertömegekből személyeket, "betegjelölteket" választanak ki maguknak, akiket felmértek, kiismertek, és rettenetesen gyűlölnek, és feltették néhány évüket arra, hogy a "pácienseiket" kikészítik a kórházi kezelésekkel.

A skizofrénia egy szándékosan kitalált szó azokra, akiket nem akarnak élve tudni.

2018. aug. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A betegségtudat elérhető, de csak hosszas kezelés után, ha az illetőnél sikerül elérni a tünetmentességet. Az ún. reziduális szakaszban is előfordulhat, hogy közelebb áll a realitáshoz, mint az aktív szakaszban.
2018. aug. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én skizoaffektív vagyok és én is teljesen úgy viselkedtem,mint egy skizo.Az orvosok csak is azért diagnosztizáltak ezzel,nem ledig skizofréiával,mert magam mentem még a kezdetek kezdetén orvoshoz.Persze utána én is rájöttem mi folyik az orvosok felyében!😤

A kórházban se szedtem a gyógyszereimet.Megtanultam,hogy ha beszélek a "normális" embereknek a valóságos milétemről,őrültnek nyilvánítanak.Bárcsak vissza csinálhatnám,mikor arra a döntésre jutottam,hogy orvoshoz megyek...Sose mennék el!Az orvosknak az a haszna,ha miné több gyógyszert írnak fel.Gyógyszer=pénz.És így lesz a pszichiáter...Elég szomorú...!Elhiteti veled,hogy támogat,jót akar neked és utána hátba szúr!A pszichológus már más tészta.Ő tényleg segíteni akar.Neki nem érdeke,hogy gyógyszereket szedj.Támogatással,szeretettel,őszinte séggel gyógyít!Az elektrosokkról inkább nr is beszéjünk...Szerencsére én nem kaptam.De megfenyegettek.És a másik lehetőséget választottam.Egy sokk az orvosoknak rengeteg pénz!!!Kine akarna könnyen pénzhez jutni?!Gondolj bele!Mit érdekelne bárkit is egy idegen,ráadásul "őrült" sorsa?!Sose fogom senkinek kimutatni az igazi arcom!Ezt megtanultam!!!Nekem ez a véleményem.

Egy ideig injekcióval kaptam a "gyógyszert".Ne tudd meg! Nem voltak érzéseim.Csak egy test voltam lélek nélkül.Soha többet!!!Az egyik gyógyszer olyan súlyos változást csinált a testembe,ami megkeserítette az egész életemet!Utálom mindegyik rosszindulatú,szívtelen "orvos" dögöt!És ne mondja senki,hogy nem próbáltam meggyógyulni!Orvoshoz mentem!Pszichológushoz mentem!Hallgattam rájuk!És tessék ezt csinálták belőlem!!!

Megérett a világ a pusztulásra!...

Minden tiszteletem a tényleg segíteni akaró,jó szívű embereké!Én úgy segítek az embereken ahogyan csak tudok!Eddigi éveim folyamán vagy 35 állaton segítettem.A barátaim is mindig számíthatnak rám!Persze az úgymond "orvosok" szemébe még így is egy érzéketlen őrült vagyok.És csak azért,mert nem ismerem el a tudásukat!

Őszintén remélem,hogy kitisztul az "orvosok" feje!!!És még én vagyok a szoftver hibás...😔

Üdv:N.J.

2019. ápr. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#7 Erre mondják hogy senki sem ártatlan és valójában tele vagyunk beteg emberekkel akik játszák a szánalmas jó embert. Miközben embereket ölnek meg. Elmebeteg világ. A népességcsökkentés persze. Dugják fel maguknak a népességcsökkentést. Ez nem mentség. Semmire. Mindenkinek joga van az élethez.
2020. márc. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!