Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Heti 20 liter sör fogyasztása...

Heti 20 liter sör fogyasztása sok?

Figyelt kérdés

Ez az első hét, hogy kíváncsiságból, és az aggodalmam miatt- megszámoltam mennyit iszik a barátom. Szánalmasan érzem magam emiatt.

E mellé többnyire hétvégén pálinkát is fogyaszt, most 3x láttam teli kupicával, hétköznapokon ritkán iszik rövidet, akkor átlagban 4 sört iszik. Korábban többet fogyasztott (üveg bor mellé sör, és több pálinka hétköznapon, de megkértem, hogy csökkentse az adagját, és megtette.

Szerintetek aggódjak? Amikor nagyon sokat iszik (leginkább ivott), akkor fizikailag nem bánt, de a magatartása agressziót sugároz, és nehezen is tudom elviselni, kötekedik, veszekszik, mindenen kiakad. (Ez a heti mennyiség nem a sok kategória, ettől még tudunk kommunikálni, max „folyósabb” a hangja.) Úgy egyeztem meg vele, hogy ha „beszámítható” marad, akkor nem kérem, hogy változtasson, nem akarok helyette dönteni. Viszont az is igaz, nem fogok vele élni, ha azt érzem, hogy alkoholista. Ez korrekt a részemről szerintetek?


Babát várok tőle, de az egzisztenciám stabil, egyedül is tudom vállalni a kicsit, csak szerettem volna a családi idillt. Egyébként sok köztünk a feszültség.

Szóval vajon kb. 20 liter sört fogyasztani hetente alkoholizmus, vagy belefér? Egyébként dolgozik, engem szeret, intelligens 40-es éveihez közelítő emberről beszélünk.



2018. aug. 6. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az napi két üveg legalább - masszív alkoholizmus.


Én elhagynám, alkeszekkel nem kezdek - ugyanis NEM az a piás, aki pálinkát tol, hanem rendszeresen napi szinten alkoholizál.

2018. aug. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Amúgy marha intelligens lehet, aki piával oldja a feszkót, ráadásul olyankor egy éktelen nagy bunkó.


De szüljél csak neki, hadd legyen még egy elbxott gyerek a világban, persze.

2018. aug. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Inkább a családi kapcsolatok kategóriába tedd ki a kérdésed. Én ilyen ember mellett nem nevelném a gyerekem.
2018. aug. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
hát gondolj bele, ha vinni kell majd szülni, vagy majd ha meglesz a pici és ne adj isten az orvoshoz az éjszaka közepén. Szeirntem ezzel elis dől a kérdés. Egy édesapa ne piáljon már a terhes barátnője/felesége mellett. főleg ne a gyerek mellett
2018. aug. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kérdeztem én is tőle, ha a szülés közeleg mi lesz az ivással, és azt mondta, akkor nem fog inni. Remélem hihetek neki.

Azt mondtam neki, hogy nem tudom elképzelni, hogy azt lássa a gyerekem, hogy apa mindennap iszik.

2018. aug. 6. 15:25
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát évi szinten simmán megiszik 260 000 Ft értékben sört. Ebből eltudnátok menni külföldre nyaralni. Igen sok.
2018. aug. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Kérdeztem én is tőle, ha a szülés közeleg mi lesz az ivással, és azt mondta, akkor nem fog inni. Remélem hihetek neki."


Ígérhet fűt-fát, de nem fogja betartani, meglásd. Ez keményen függőség, a függőt pedig egy ponton nem érdekel holmi ígéret.

2018. aug. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2-vel mindjárt fel is szorozhatod, mert gondolom nem vagy 0-24 mellette a kockás füzettel.

Ez csak rosszabb lesz. Már most masszív alkoholista.

2018. aug. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy hétköznap nap közben nem iszik, mert családi vállalkozásban dolgozik, így arról tudnék; valamint autóvezetéssel nem kombinálja és minden hétköznap vezet.
2018. aug. 7. 11:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Totál alkoholista.Hamarosan máj és hasnyálmirigy betegsége lesz.
2018. nov. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!