Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintem kezdek megőrülni,...

Szerintem kezdek megőrülni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem tudom néha mi a valóság és mi a képzelet. Folyton az van ki mit gondol rólam, de már nagyon betegesen. Biztos figyelnek, itt vannak a kapu előtt érzés stb. Amint megcsörren a telefonom már agybajt kapok, hogy ki lehet az és mit akar. Vagy ha valaki beszélget a kapu előtt már gondolkodom, hogy bezárom az ajtót. A telefonomat is már egész nap repülőüzemmódba rakom. Érzem, hogy valami nem oké velem. Szorongás, depresszió. Folyton azon rágódok netezés közben, hogy a szomszéd nem e látja, hogy én mit csinálok a neten. Pl. valahogy feltörte a wifinket, de legbelül tudom, hogy ez hülyeség, de ez a valami folyton leárnyékolja a reális gondolkodásomat és akkor jön elő, hogy mi van ha mégsem hülyeség és tényleg nézi mit csinálok a neten. Beleőrülök és nem tudom mi lehet ez. Öngyilkosságon is gondolkodtam már, hogy megszabaduljak ezektől a nyomasztó érzésektől. Egyre rosszabbakat is álmodok.

Mit lehetne tenni?

20/F



2018. aug. 6. 22:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Orvosnál voltál már?
2018. aug. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyanilyenem van, ez paranoia valószínűleg. Sajnos tudom, mit érzel, nálam is úgy van ez, hogy egyszerre teljesen el is hiszem, hogy figyelnek, ugyanakkor mégis tudom/reménykedem, hogy mégsem. Van, amikor egyáltalán nincsenek ilyen gondolataim. Vannak napok, amikor meg látom, hogy a szomszédom pont akkor lép ki az ajtaján, amikor én is kimegyek az udvarra, és akkor azt gondolom: "Mocskos disznó, már megint egész nap figyel!" Olyankor mérges vagyok, hogy nem hagy békén. Aztán másnap mintha kicseréltek volna, és képen röhögöm magam, hogy egy egyszerű véletlen egybeesésnek ilyen jelentőséget tulajdonítottam. Én pszichiáterhez fogok menni ezzel. 22/L
2018. aug. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első: Nem voltam még, de erősen gondolkodom rajta, mert így össze fog omlani az egész tudatom, ha halogatom. Már így is félek önmagamtól, hogy mi jöhet még.


Második: Látom érted miről beszélek.

2018. aug. 6. 22:27
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mit tegyél? Elsősorban menj el egy orvoshoz. Ezt a lehető legjobb szándékkal tanácsolom neked.
2018. aug. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, kéne. Mielőtt még beszögelem az ablakot, egyszer majdnem megcsináltam, anyám állított le.
2018. aug. 6. 22:32
 6/11 anonim válasza:
100%
Én is ilyen vagyok. Csak lányban és fiatalabb. Szörnyű érzés.
2018. aug. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mentális betegséged van, amit pszichiáter tud kezelni. Azért, hogy meggyógyulj el kell menned orvoshoz! A háziorvosodtól kérj beutalót az Idegosztályra. Most még visszafordítható ez a kezdődő betegség.
2018. aug. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ehhez tényleg pszichiáter kell, paranoiás vagy.
2018. aug. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha nem segít más akkor fordulj pszichológushoz,rosszabb esetben pszichiáterhez.


A paranoia kis mértékben egészséges,nagy mértékben viszont egyáltalán nem.

2018. aug. 7. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel orvost, pszichiátert. Jó esélyed van a gyógyulásra, mert észreveszed magadon a tüneteket, és készen állsz ezeket elmondani másoknak is. Ez az állapot jól kezelhető, mert tudatában vagy a problémádnak, és akarsz is tenni a megoldására. Ez a legfontosabb !
2018. aug. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!