Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor ráébredsz, hogy a...

Mikor ráébredsz, hogy a szüleid nagyban hozzájárultak az önbizalomhiányodhoz, hogyan tartod velük az őszinte "szerető kapcsolatot"?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy ahhoz, hogy tovább lépjek a több mint 10 éve tartó állandó kívülállóságon, állandó "weirdo" érzésen, limitálnom kell a velük történő kommunikációmat másként csak visszahúz a mélybe és sosem fogok túllépni rajta


24f



2018. aug. 7. 00:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érted ha elnyomtak téged, nem hagytak kiteljesedni? Hát én otthagynám őket és vissza se néznék.
2018. aug. 7. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

ne foglalkozz 24 évesen avval, hogy mit mondanak a szüleid rólad.

Gondoskodj róluk, szeresd őket, de ne menjetek bele egymás életébe. Én 18 évesen elmentem albérletbe, előtte is koliban éltem, és nagyon jó a kapcsolatom anyukámmal.

a múlton, ha nem volt jó a kapcsolatotok, azon túl kell lépni

2018. aug. 7. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én azt vallom, hogy egy bizonyos életkor betöltése után az embernek a saját felelőssége, hogy hogyan alakítja az életét, milyen a mentális állapota, mennyi önbizalma van, stb., és nem foghatja másra. Bennem is tettek károkat a szüleim, de összeszedtem magam, és továbbléptem.

Mondjuk ha úgy érzed, hogy valaki rossz hatással van rád, szerintem az a legjobb döntés, ha megszakítod vele a kapcsolatot, vagy legalábbis a lehetőségeidhez mérten a lehető legminimálisabbra redukálod. Én ezt eddig két emberrel szemben léptem meg, mindkettő családtag volt, az egyik ráadásul a tulajdon testvérem. Néhányan szörnyülködtek, hogy hogyan lehetek ilyen. Hát, úgy, hogy mérgezőnek és károsnak ítéltem meg a társaságát magamra nézve, ami számomra elég indok egy ilyen lépéshez.

Senkivel sem vagy köteles tartani a kapcsolatot, aki destruál, aki a mélybe húz. Mindazonáltal ne fogd másokra az önbizalomhiányodat. Ez az én véleményem.

2018. aug. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!