Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha teljesen...

Mit tegyek, ha teljesen elveszítettem a hitemet?

Figyelt kérdés

Romokban az életem...

Minden nehezen jön össze, olyan nehezen,hogy addigra értékelni se tudom, de akkor se teljesen jön össze...


Rossz hír követ rossz hírt, nehézség követ nehézséget.



Beilleskedési zavaraim vannak talán enyhe autizmus miatt, már emiatt egy küzdelem az életem és boldogtalan vagyok.

Totál egyedül vagyok, párkapcsolatra egyébként talán képteln és a felnőtt életet se tudom, hogyan menedzseljem, hogyan éljem.


Egyre idegbetegebb vagyok...



De a lényeg:

Annyi nehézség, gyász és annyira kevés siker vesz körül, hogy már nekem ez a természetes.

Jelenleg ha már egy dolog jóra fordulna a vállamat nyomó dolgok közül, már jobb lenne, de nem hiszek benne már egyáltalán....


Szerintem már csak a rossz fog jönni a halálomig, de ha jó is, olyan erőn felüli, hogy a testi-lelki fáradtságtól észre se veszem.



Hoz jó is az élet vagy alkalmazkodjak ahhoz, ami van?


2018. aug. 7. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jó lenne keresned egy pszichiátert és egy pszichoterapeutát, akik segítenek neked abban, hogy lelkileg jobban legyél, eközben pedig érdemes lenne két csoportra osztanod a téged érintő problémákat: az egyikbe azt rakni, ami megoldható, vagy legalábbis van esély arra, hogy megoldd; a másikba pedig azt, amivel már semmit sem lehet kezdeni. Aztán értelmszerűen el kéne kezdeni az első csoportban levő gondokat megoldani.

Illetve, ha jólesne kibeszélned magadból mindazt, ami bánt, és nem tartod bizarrnak, hogy ezt egy tök ismeretlen embernek elmeséld, nyugodtan írj rám bármikor.

Az élet hoz jót is, van, akinek könnyebben, de van, akinek keményen meg kell érte dolgoznia. Viszont egyáltalán nem lehetetlen és kivitelezhetetlen. Én hiszek abban, hogy nincs reménytelen ember, és hiszem, hogy te sem vagy az. Csak egyedül kevés vagy ahhoz, hogy ezt a sok mindent cipeld, mert túl nehéz. Ám egymagad letenni sem tudod. És ehhez kéne segítséget kérned. Hogy idővel le tudd rakni.

2018. aug. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy idővel gyógyszer is kell majd nekem. Nehezen fogom elfogadni, de ha ez lesz, ez lesz.


Nem lehetne előbb bogyó nélkül?



Pszichológushoz csak drága pénzért lehet menni?

2018. aug. 7. 15:51
 3/5 anonim ***** válasza:

a hit egy abszurd dolog. épp azt jelenti, hogy mindennek ellenére


meg nem biztos, hogy a siker előbbre való mint valami, amiből neked elég sok van úgy tűnik

2018. aug. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Miből van nekem elég sok...?
2018. aug. 8. 19:44
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Elég intenzívnek tűnnek a helyzetek, amikben vagy. Élesek a helyzetek, van tétjük. Nem egy megoldott élethelyzetben vagy.


Olyasmire gondolok, hogy egy számítógépes játékban is egy nehezebb fokozaton, jobban (vagy másként) megmutatkoznak dolgok.

2018. aug. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!