Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire lenne furcsa, ha...

Mennyire lenne furcsa, ha megkérném a pszichológusomat, hogy meséljen magáról?

Figyelt kérdés

18 vagyok, elsősorban szorongás miatt járok pszichológushoz már lassan 4 hónapja heti-kétheti rendszerességgel.

Lényegében már az első alkalom előtt bennem volt a kíváncsiság, hogy vajon ki is lehet ez a nő, akinek annyi minden bizalmas titkomat elmesélem? Gondolom ez természetes reakció, főleg, hogy én még sosem voltam pszichológusnál előtte.


De mivel túlságosan féltem, ezért eddig nem mertem rákérdezni erre a dologra, most már kicsit nyugodtabb vagyok és az idő elteltével egyre kíváncsibb is. Nem vagyok szerelmes a pszichológusomba, semmi ilyesmi, csak egyszerűen valamiért szeretnék hallani róla.


Nem szeretném természetesen, ha átmenne a terápia baráti ismerkedésbe, de szerintem ő tudná kezelni ezt a helyzetet, és tudná, hogy mit/mennyit meséljen el magáról vagy ilyesmi.


Mennyire furcsa/ritka eset, hogy rákérdez valaki a pszichológusánál, hogy kicsoda is ő? Hogyan reagálna szerintetek?


2018. aug. 9. 17:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem totálisan egyénfüggő ez a pszichológusoknál is (ők is emberek), hogy ki hogy reagál egy ilyenre.


Egyébként én a netes kutakodást preferálom ilyen esetekben, hehehe :))))

2018. aug. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Számára teljesen megszokott lenne a kérdésed, mert amit leírsz, az a legszokványosabb történés, ha férfi lenne, akkor beleszeretnél, így csak barátkozni szeretnél vele, csak ez sajnos éppen a tárgyszerű terápiát akadályozza.
2018. aug. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg érthető a dolog, de nem fog magáról mesélni, vagy csak minimálisat. " Férjnél vagyok, van 2 gyerekem, ennyi." Nem azért jársz hozzá, hogy róla beszélgessetek, és ő sem fog akarni magáról mesélgetni.
2018. aug. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem helyes az, ha páciensével megoszt bizalmasabb dolgokat a szakember. Nyilván ezt ő is tudja. Lehet udvariasan fog válaszolni szűkszavúan, de ezt annyira nem kellene firtatni.. Te saját magadért vagy ott, te vagy ott a téma, nem ő :)
2018. aug. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Én is szorongás miatt jártam pszichológushoz. Az első pár alkalommal szinte végig csak én beszéltem, hagyta, hogy minden rossz érzést/gondolatot kibeszéljek magamból. Aztán amikor már több hete jártam hozzá, sokkal nyitottabb lett ő is, ha kérdezett valamit és nem tudtam azonnal válaszolni, visszakérdeztem, hogy "Te mit tennél ebben a helyzetben?", és szívesen válaszolt. Vagy néha megkérdeztem, hogy "Neked xy dolog hogy ment? Milyen volt? stb" és ezekre is válaszolt. Ennél személyesebb kérdést nem tettem fel, de ha elég közvetlen veled, szerintem te is megpróbálhatod.


Egyébként meg azért pszichológus, hogy bármit elmondj neki. Mondd el az érzéseidet, hogy kíváncsi lettél rá, biztosan megérti majd és talán válaszol is :)


L/20

2018. aug. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 szenes43 ***** válasza:
100%
Én is rákérdeztem de csak annyit mondott magáról 4év! "ismeretség" után hogy nem a kerületben lakik és busszal jár dolgozni mert nincs kocsija.
2018. aug. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológusom, akihez jártam, olyan volt, hogy simán rákérdezhettem volna.

Jelenleg "csak" pszichiáterhez járok, ő férfi. Nagyon közvetlen és aranyos, mindig mesél valami személyeset a találkozásaink alkalmával, elmondja, mit csinált hétvégén, elmondja, ha épp fáradt, és azt is, hogy miért, mond sztorikat a saját életéböl, vagy például elsüt valami hülye poént. :D Tőle például a legnagyobb lazasággal meg merném kérdezni, ha akarnám.

Persze emberfüggő. Egy próbát megér.

2018. aug. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 szenes43 ***** válasza:
4%
Gondolom a pszichiáter aki orvos óradíjért poénkodik neked.Azért a pénzért én is poénkodnék,fejen állva pengét nyelnék,villanykörtét ropogtatnák....stb. TB.-re 6 perc jut ingyen a pszichiáterből egy páciensre.
2018. aug. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem óradíjért, semmit sem fizetek neki. De nem baj, okos voltál. :)
2018. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 szenes43 ***** válasza:
Nem vagyok én okos,legalábbis annyira nem mint te. Bizonyára lazításképpen foglalkozik veled a pszichiáter mert keveset dolgozik a munkahelyén. Miből él szerinted? Valahol csak állásban van,vagy viszel neki te egy tyúkot?
2018. aug. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!