Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelent ez a diagnózis?...

Mit jelent ez a diagnózis? Van aki hasonlót kapott orvostól/pszichiátertől?

Figyelt kérdés

Egyéb akut és átmeneti pszichotikus zavar (F2380)

Nem tűnik valami túl konkrétnak, illetve nem tudom nálam ez mire vonatkozhat...antipszichotikumot írtak fel, de ezt sem tudom pontosan miért.

Fontos gondolom megemlítenem, hogy emellett még anorexiás vagyok.

Esetleg a kettő kapcsolatban állhat egymással mint pl. a testképzavar, mint realitásérzék elvesztése és hasonlók, vagy a hízástól való félelem, mint paranoia?



2018. aug. 13. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatod maga a válasz.
2018. aug. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az antipszichotikumot azért írják fel előszeretettel, mert hízást okozhat azáltal, hogy növeli az étvágyat, csökkenti a szorongást (akár az étellel, evéssel szemben).
2018. aug. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Endokrin Szakrendelésre kellene járnod!


Ez inkább hormonzavarnak tűnik számomra (cukoranyagcsere zavar.)

2018. aug. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha antipszichot irnak fel, pl Kventiax, akkor azert irjak be ezt a diagnozist, h kedvezmenyesen megvehesd a gyogyszert. Tehat ez nem feltetlenul egy valos diagnozis!

Lehet, h nalad valos, csak azert irtam, h tudd, ez is egy lehetseges oka, h ez van odairva.

2018. aug. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen antipszichotikumot szedsz és mekkora mennyiségben?
2018. szept. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
2 mg risperidont naponta, ennek a duplája volt előtte, de most a pszichiáterem csökkentette.
2018. szept. 11. 14:04
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok: Korábban nekem is ez volt a diagnózisom, azóta módosult. Kórházban diagnosztizálták?

Az anorexia miatt nem hiszem, hogy ilyen diagnózist adnának, szerintem van oka annak, hogy ezt kaptad, csak lehet nincs rálátásod.

Hány éves vagy?

2018. szept. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
19 vagyok, és Tündérhegyen voltam, ott kaptam ezt a diagnózist.
2018. szept. 12. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!