Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikrohamhoz, szorongáshoz...

Pánikrohamhoz, szorongáshoz lehet köze?

Figyelt kérdés

Szisztok!


Elsősorvan olyanok válaszát várom, akik a fenti betegségek valamelyikében szenved és esetleg tapasztalta az alábbaiakat:


Kb. két hete a sürgősségin kötöttem ki, mert zsibbadt a bal karom, a hátam, lábaim, és szúrt a mellkasom. Persze csináltak EKG-t, röntgent, vérgázt is néztek, de semmit nem találtak. Mozgásszervi problémára gyanakodtak és hazaküldtek. (Doki azért megjegyezte, hogy egy Hematológust keressek fel, mert kórosan magas a fehérvérsejtszámom az elmúlt 3 év leletei alapján.)


Azóta a zsibbadás enyhült, a helyét arczsibbadás vette át. (A fejem egy ponton hirtelen beszúr, és egy zsibbadó godeg érzés fut végig az arcomon a homol-arc-orr-száj környékén.) Előtte ilyen "cső" érzésem van, (kb úgy tudnám leírni, mint amikor a filmekben ráébrednek valami borzalomra és messziről hirtelen ráközelítenek az emberre) persze ettől meg bepánikolok.


Mindemellett rettegek szedni a felírt antidepresszánst és nyugtatót. Ez odáig fajult, hogy beveszem és visszaöklendezem, vagy csak szimplán nem birom lenyelni (mintha gombóc lenne a torkomban).


A nyugtatót 2 hete nem használom, már arra is gondoltam, nem-e elvonási tünet.


Valamint kb 1 hónapja állandóan ég a gyomrom, amire kaptam savlekötőt, de nem sokat segít.


Háziorjosombak hiába mondom el a tüneteimet, nem foglalkozik vele, mert szerinte csak beképzelem ezeket.


Egyszerűen egész nap halálfélelmem van, rettegek, nem bírok koncentrálni, de nem merem bevenni a gyógyszert, mert éjszakára kellene és félek, hogy ha kivált valami bajt, azt nem veszem észre...


Mindemellett inzulinrezisztenciám és súlyproblémáim is vannak, dohányzom, nem tudok aludni (van hogy csak 2naponta 1x).


Ez mind a depresszió-szorongás-pánik tünete lenne?

Hogx

Yan vegyem rá magam a gyógyszer bevételére, ha ennyire rettegek tőle?


Már azon is gondolkoztam, hogy kérek bennfekvőt a pszichiátriára, hátha ott rá bírnának venni..


Szeretnél végre meggyógyulni, de a saját elmém akadályoz ebben. Lassan pedig beleőrülök.


Köszönöm a válaszokat!



2018. aug. 15. 10:30
 1/4 A kérdező kommentje:
*zsibbadó hideg érzés
2018. aug. 15. 10:33
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben a háziorvos nem segít, akkor menj szakrendelésre.


1.) Kardiológus szakrendelés

Odamész, bejelentkezel és vársz a sorodra. Tuti megvizsgál, főleg hogy mellkasi zsibbadás is van benne.

Elküld kivizsgálásra, abból már sokat meglehet tudni. Illetve tovább is kalauzol és tanácsot is ad, hogy hova menj.


Hermatológust is felkeresheted, természetesen.


2.) Neurológus szakrendelés.

Odamész, vársz a sorodra. Ő is kivizsgál.


Nyugodtan lehet menni, nem vicc a tünetek együttese. Nem biztos, hogy pánikroham-szorongás miatt van ez.

2018. aug. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tipp hogyan vegyed be a gyógyszert,még ha ellenzik is,pont múltkor vtam így.. életemben soha nem vettem be nyugtatót,ellenzem,tiszta para voltam.Megoldottam a helyzetet,ittam előtte némi alkoholt,nyugodtabb lettem,nyugodtabban vettem be :) És rájöttem nincs para,semmi érdekesség nincs ebben.
2018. aug. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Phoney ***** válasza:
Az „ok nélküli” zsibbadás jellegzetes tünete a konverziós zavarnak (régebben: hisztériának), vagyis annak, amikor a pszichés problémák testi tünetekben jelennek meg, és a helyzeted alapján erre elég jó esélyed is lehet.
2018. aug. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!