Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszanst mikor?

Antidepresszanst mikor?

Figyelt kérdés

Mikor erdemes bevenni? En estere elalvas elott gondoltam, mert nagyon felek minden ilyen gyogyszertol, parszor vettem be nyugtatot, amig el nem aludtam nagyon feltem.

Escitilt kaptam, 10mg-osat, de negyed szemet kell szednem, utana meg felet. Eros szorongasra, generalizalt szorongasra kaptam, panikolok, izgulok aggodok ha kell ha nem, minden egyes nap, volt panikrohamom is, de az fel eve utoljara.


2018. aug. 15. 13:41
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Ha álmosító hatása is van, akkor érdemes este bevenni, ellenkező esetben mindegy. Nyugi ezek a gyógyszerek biztonságosak, csak tartsd be az előírt adagolást. Ha többet veszel be, akkor sem lesz különösebb gondod belőle, de ne változtasd meg önhatalmúlag az adagolási előírást, hanem konzultálj az orvosoddal, ha úgy érzed, hogy valami nem oké (nincs rád hatással, felerősíti a szorongást, fura feldobottság érzést tapasztalsz, öngyilkossági gondolataid vannak). FONTOS, hogy soha ne halogasd az orvossal a konzultációt ilyenkor, hanem azonnal menj be hozzá.
2018. aug. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
A kérdésre nem tudok válaszolni, a betegtájékoztatóban nincs időpont, úgyhogy valószínűleg mindegy, de pszichoterápiát nem javasolt az orvos? A gyógyszer elfedi a tüneteket, a pszichoterápia viszont rendet rak a lelkedben. Jobban járnál vele, még ha drágább is.
2018. aug. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Jartam pszichologushoz, o javasolta, hogy megkene probalni a gyogyszert, mert szepen haladtam de megakadtam egy szinten.
2018. aug. 15. 14:02
 4/34 A kérdező kommentje:
Hangulatjavitokent irta fel a dokineni, nem tudom hogy egyebkent milyen hatasa van ennek a gyogyszernek.
2018. aug. 15. 14:04
 5/34 anonim ***** válasza:
Hát olvasd el a betegtájékoztatót. Mellékhatásként tapasztalható fáradtság, szóval talán a legjobb, ha este veszed be.
2018. aug. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
18%

Ha SSRI típusú gyógyszert akarnak veled szedetni, mondd meg,hogy egy szemet nem fogsz belőle bevenni.


Ezért: [link]

2018. aug. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
Az antidepresszánsoknak álmosító hatásuk nem nagyon szokott lenni, ellenben az antipszichotikumokkal, amik erösen szedálnak.
2018. aug. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
SSRI. A betegtajekoztatoban nem irt semmit errol.
2018. aug. 15. 15:18
 9/34 anonim ***** válasza:
40%
A betegtájékoztatóban lehet, hogy nem írnak róla semmit, de angol nyelven igen terjedelmes szakirodalma van, és nem a bulvársajtóban, henem különböző orvosi egyetemek honlapjain lehet találni egészen részletes tanulmányokat is.
2018. aug. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
Én elosztom a napon belül is, úgy nem üt akkorát az első hetekben sem.
2018. aug. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!