Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan változtassak ezen?

Hogyan változtassak ezen?

Figyelt kérdés

Megpróbálok összeszedett lenni, szóval egy kisebb regényt írok sajnos..


19 éves fiú vagyok, és én voltam az, aki a HIV-el tele spammelte ezt a site-ot..

Én voltam az, aki 7 hónappal ezelőtt 15 másodpercig szexelt védekezés nélkül egy 16 éves lánnyal.

Nos, sokatok tanácsa ellenére azóta sem jutottam el tesztre, mert sajnos oka van.. Mégpedig az, hogy nem szeretnék szembesülni a halálom okával illetve azzal, hogy pozitív vagyok..

Nem tudom elfelejteni ezt az egészet.. És egyre egyre több jel utal arra, hogy fertőzött vagyok.. 3-4 hónapja a makkomon a húgycső nyílásom körül nagyon nagyon apró pici kis fehér pöttyök jöttek ki, amik csak félmerev állapotban látszanak, lankadtan szinte semmi, merev állapotban már bőrszínűek, szintén nem látszanak. Olvasgattam a neten és ez HPV sajnos.. Meg amikor hátrahúzom a fitymám, akkor magán a péniszen is vannak ilyen nagyon de nagyon apró fehér kitüremkedések.. Ez fixen HPV, más nemlehet.. (Nem fájnak, naponta egyszer picit viszket a makkom hegye, de csak egy picit, és a kialakulásuk óta semmit sem nőttek)

A másik probléma pedig az az, hogy elkezdett hámlani az összes lábujjam, majd olvasgattam és arra jutottam, hogy gomba.. tegnap este volt egy kis pirosság ott azon a területen, bekentem canestennel, reggelre eltűnt.. (Nem viszket, nem ég)

A harmadik pedig az az, hogy júniusban kijött az aranyerem, ami 4-5 hetente visszatér 1-2 napra..Olvastam és ez már az AIDS velejárója..


A csajsziról is beszélek egy kicsit. Nos.. Ő már 6 hónapja boldog párkapcsolatban él a barátjával, szoktam őket látni, meg facen is látszik, minden képen, hogy tökre boldogok. A csajnak összejött egy király meló Angliában, felfele ível az élete. Semmi jelét nem mutatja, hogy beteg lenne. Lehet nem is az..


Most akkor beszéljünk az én lelki állapotomról... Depresszió kellős közepén táncolok.. A nyaram abból állt, hogy bent ültem a szobámban és azon gondolkoztam, hogy 3-4 év és meghalok HIV-ben. Szociális életem nuku. Nekem is adódott párszor egy boldog kapcsolatra esély, de meg hátrálltam, olyan okkal, hogy nem állok készen, de belül az tart vissza, hogy nehogy elkapjon tőlem valamit és ős is beteg legyen. Az életem széthullani látszik, a hipochondriám az egekben, egy apró fejfájásra is azthiszem, hogy a HIV-től van, meg egy szimpla hasmenésről is..


Beszéljünk egy kicsit a nyugtató tényekről:


- 7 hónap alatt EGYSZER voltam beteg, lázas (kemény 2 napig)

- Dr. Szandányi Réka (STD.HU orvosa) szerint nm kell aggódnom, mert roppant pici az esélyem a HIV-re.

- Egyik dokival dumáltam erről személyesen, aki azt mondta, hogy ne parázzak, tesztre meg felesleges menni, mert negatív lesz. Ennyitől NEM lehet HIV-et kapni..

- A nyirokcsomóim nincsenek bedagadva

- Júniusban lazán legyalogoltam egy 20 km-es túrát (Nem tudom, hogy ez számít e...)

- Tavasszal volt mandulaműtétem, ami sikeresen szépen begyúgyult

- Nem fogytam

- Nemi betegségre utaló jel nincs.. Kivéve az apró fehér pöttyöket a makkon

- Elméletileg Magyarországon a tizenévesek körében nagyon ritka a HIV..



Kérlek titeket, segítsetek! Kihez forduljak? Pszichológus? Van értelme egyáltalán félnem?

Ja, és akinek volt ehhez hasonló sztorija, azt megkérném, hogy meséljen nyugodtan!


Köszönöm emberek!



2018. aug. 16. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Még hozzátehetnéd, hogy hipochonder egyáltalán nem vagy. Mást nem is említek, mert megsértődnél.
2018. aug. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak nyugodtan
2018. aug. 16. 20:52
 3/8 KIakadtam00 válasza:

2 orvos mondja hogy nincs miért agódnod a tények szintén ezt mutatják mi a rákért aggodsz nyugodj le lépj be egy újabv párkapcsolatba.

Ha nagyon rosszul vagy fordulj pszihologushoz.

2018. aug. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha már azt kérded, hogy van-e okod félni, akkor az a válasz, hogy a HIV fertőzéstől nem. De saját magadtól igen. Mondd, te nemakarsz azzal szembesülni, hogy nem vagy HIV fertőzött? Mennyire egyszerű lenne elmenni egy tesztre! De nem, te inkább nem mész el, mert még kiderülne, hogy egészséges vagy! De csak fizikailag, lelkileg persze nem. Legalább egy pszichológushoz menj el, mielőtt tönkre teszed az életed!
2018. aug. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, privát üzenetedre (honnan tudod, hogy az derülne ki, hogy egészséges vagyok) azt tudom válaszolni, hogy HIV fertőzött szinte biztosan nem vagy. Mivel azonban erről se megbizonyosodni nem akarsz, csak 7 hónapja ezen rágódsz, hát valóban nem vagy egészséges, MINDENKÉPP pszichológusra van szükséged.
2018. aug. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, nekem sajnos hiába írsz privátot, én nem vagyok pszichológus, mint többen írták, menj pszichológushoz. Legközelebb akkor válaszolok, ha megírtad, hogy elmentél HIV szűrésre vagy pszichológushoz. Sok sikert, szorítok, hogy sikerüljön!
2018. aug. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Fertőzés esetén NEM MINDEN ESETBEN jelentkeznek a tünetek. Nem fogsz 3-4 év múlva meghalni. Kb. 5-8 év kell, ahhoz hogy HIV krónikussá váljon. Ezt az állapotot hívjuk AIDS-nek.


Szóval légy oly szíves menj el szűrésre.

2018. okt. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy HIV-fertőzött vagy? Miért nem mész el egy tesztre?
2018. okt. 25. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!