Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyik betegségből a másikba,...

Egyik betegségből a másikba, hogy lehet ezt elviselni lelkileg?

Figyelt kérdés
Már nagyon elegem van mindenből, május óta folyamatosan van valami nyűgöm, egyik javul, már jön a másik, orvostól orvosig szaladgálok, életem semmi, munkámat nem tudom ellátni, orvosokra, gyógyszerekre költök rengeteget. Eltelik a nyár és én alig tudok kimenni a lakásból. Sose lesz vége, hogy lehet ezt elviselni ép ésszel? Ha az ember elmúlt negyven, akkor már mindig ez lesz?
2018. aug. 17. 08:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, de kicsit hamarabb kellett vna gondolkozni - elore. Jobbulast kivanok! Tegyel meg mindent a gyogyulasert, azutan pedig az egeszsegmegorzesert!!!
2018. aug. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Majdnem 40 vagyok,de nekem is mostanában minden hülyeségem van,pedig ezelőtt soha nem volt gondom.Most kezdődik a buli úgy veszem észre.Sajnos előbb-utóbb jönnek az egészségügyi gondok,kinél előbb,kinél később,az is tény hogy egész életemben sok élvezeti cikknek éltem,nem figyeltem oda.Saját magad is tudod ezeket magadnak generálni,az összes gondolatod ebből áll,próbáld kizárni ezeket.Most hülyén hangzik,egyik nap nem éreztem jól magam,azt hittem rosszul leszek.Elkezdtem magamban mondani egy mesét,közben dolgoztam,elkerült a dolog :) Kitartás.
2018. aug. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszoka!

Nekem azért nehéz most, mert én mindig is sportoltam, és az egész mostani kálváriám egy sportsérüléssel kezdődött (ami mellesleg már rég meggyógyult, csak utána jött a többi...)

Sose dohányoztam, egészségesen étkeztem, legalábbis igyekeztem. Mikor mondta az orvos, hogy ne egyek pl. zsírosat, meg marhahúst, belsőségeket... mondtam, hogy sose ettem ilyeneket. Alkoholt nem iszom, csak egy évben 2x, akkor is keveset. Egyszerűen már nem tudok miről lemondani, hiányzik a mozgás, legalább egy kis biciklizés, de jelenleg lépni is nehezen tudok.


Próbálom én fejben eldönteni, hogy egyszer vége lesz, de nagyon nehéz, mert a jelenlegi helyzet miatt most úgy érzem, sose leszek a régi.

2018. aug. 17. 09:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Május óta? Akkor legyél teljesen nyugodt. Én 2014 óta betegeskedek. Azóta ért 2 baleset, 2 infarktus, 5x operáltak, 2x meghaltam, 3x voltam intenzív osztályon.

Kérdésedre a válasz: igen nehezen. Kitartás!

2018. aug. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Esetleg még vitaminok, ásványi anyagok szedésével próbálkozhatnál.

Nem írtad, hogy pontosan milyen problémáid vannak, de talán kutakodhatnál interneten, hátha találsz javaslatokat, hogy milyen tevékenységek/ételek/vitaminok/etc. lehetnének kedvező hatással a téged érintő gondokra.

Illetve fel is veheted a kapcsolatot hasonló problémákkal küzdő emberekkel, megtörténhet, hogy úgy könnyebb lenne, és esélyes, hogy pár tanáccsal is ellátnának.

És ha nagyon nem bírod már lelkileg, pszichológustól is kérhetsz segítséget.

Vagy ha csak egyszerűen elmondod egy barátodnak, mit érzel, mi zajlik benned, az is könnyíthet a lelkeden. :)

2018. aug. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!