Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan hazudjak a pszichológus...

Hogyan hazudjak a pszichológusnak?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy önsértő dolgokat csináltam (pl ütöttem magam meg ilyenek..) és megbeszéltük, ha többet nem lesz ilyen akkor nem mondja el az anyámnak. (több okból is tönkremenne az amúgy tökre nehezen helyrehozott kapcsolatunk anyukámmal ha ezt megtudná :/) nah de az a helyzet, hogy amíg a pszichológusom szabin volt történt egy s más és hát megint csináltam :(( de ezt nem tudhatja meg, és 1000%, hogy rá fog kérdezni :( ti voltatok már hasonló helyzetben? Mit tehetnék? Lehetséges egyáltalán egy pszichológusnak hazudni?

17/L



2018. aug. 20. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Lehetséges hazudni. Két eset lehetséges:

1. Béna a pszichológus, így elhiszi, amit mondasz. Azt hiszi rendben vagy, és nem fogsz meggyógyulni.

2. Ügyesebb a pszichológus, és rájön, hogy hazudtál neki. Ekkor lehet, hogy elfog zavarni, mert ő csak akkor tud segíteni, ha te is akarod a változást. Ha rendes, akkor maradhatsz nála, de el fogja mondani a szülőnek.

2018. aug. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem, de nem is erdemes
2018. aug. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7%

Simán el fogja hinni, hacsak nem "látványosan" hazudsz.

És hany hónap múlva töltöd a 18-at?

2018. aug. 21. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Október végén .-.
2018. aug. 21. 08:29
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem vagy őszinte hozzá, minek rabolod az idejét?
2018. aug. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
88%
Kinek hazudsz ezzel a legnagyobbat? Magadnak. Ha jó szakember, segíteni szeretne neked, ne nehezítsd meg direkt.
2018. aug. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
31%

Szerintem vicc, hogy a pszichológus azzal fenyegetőzik, hogy elmondja anyukádnak, főleg, ha tudja, hogy nehezen hoztátok helyre a kapcsolatotokat. És ebben az embernek kéne megbíznod, ugye?


Szerintem ha lehetséges, válts pszichológust. Ha nem, és úgy látod, hogy semmire se mennél az őszinte beszéddel (tehát hogy szépen leülsz, és azt mondod neki, hogy légyszíves ne mondja el anyukádnak, mert már az nagy dolog, hogy egyáltalán bizalmat szavaztál neki), akkor hazudj.


Sajnos át tudom érezni a helyzetedet, vagy legalábbis az önbántalmazás részét. Ha esetleg szeretnél beszélgetni róla hasonló problémákkal küzdőkkel, írj nyugodtan.


L/20

2018. aug. 26. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

"légyszíves ne mondja el" = legyen szíves ne mondja el


Hihetetlen, hogy még húsz évesen se érezze valaki, hogy a "légyszíves" az nem a légynek a szívéről szól, hanem egy tegező felszólítás, tehát nem egy szó, hanem kettő - légy=legyél szíves -, amit magázáskor át kell variálni.

2018. aug. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

#7-es, ez valami vicc? Nem azt mondta, hogy a pszichológus fenyegetőzik, hogy "elmondalak anyucinak". Szinte kötelessége elmondani a szülőnek, bár az még nagyobb vicc, hogy azután is önsértő dolgokat tettél, hogy szabin volt, mert akkor semmit nem ért el a ténykedéseivel. Jó pszichológus az egyáltalán?


Ha ilyen szerencsétlen, csak teljes lelki nyugalommal hazudj neki, ne pislogj, viselkedj rendesen. Egy béna pszichológus simán beveszi.


Ha pedig rájön a turpisságra, avasd be kicsit abba, hogy édesanyáddal milyen a kapcsolatotok, stb. Egy megértő ember hajlandó ezt nem megemlíteni.

2018. aug. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!