Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csalódás ért, depressziós...

Csalódás ért, depressziós vagyok, mit csináljak ma, hogy ne ezzel foglalkozzak és nehogy bajom legyen?

Figyelt kérdés

Ma nagyon kiakadtam szerelmi ügyeken, rosszul vagyok, nyári szünetem van, de nem tudom mit kezdjek magammal. Ki akarok mozdulni valahová, mert itthon csak rámjön folyamatosan a síró görcs. Barátaimra nem számíthatok jelenleg, standra nem mennék, se edzeni, se moziba... voltam párszor a nyáron, de most nem érzem, hogy ezek segítenének. Budapesti vagyok.

Nektek mi segít lenyugodni nagyjából?

Segítsetek :(



2018. aug. 22. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
mozi, úszás, bringázás, séta forgalmas helyen, nézd meg hogy épül a város ahol élsz, kérdezd meg a szomszéd nénit segíthetsz-e valamit, bevásárolni neki, takaríts, moss, mosogass, olvass egy könyvet a szabadban árnyékban,
2018. aug. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Ezek amit első leírt, könyvtárban elolvasni egy jó könyvet, bármi.


Nem depressziós vagy, csak szomorú. Depresszió mást jelent.

2018. aug. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Na nehogy már megmond nekem így látatlanban, hogy mi nem vagyok, okostojás, eddig is depressziós voltam, meg egyéb személyiségzavar, pont azért írtam oda, h ilyen hülyeségekkel ne jöjjenek...

Az első valaszolónak pedig köszönöm.

2018. aug. 22. 11:24
 4/6 anonim válasza:
Amikor én nagyon depis voltam, rajtam semmi ilyesmi nem segített sajnos. Ezek inkább könnyed kikapcsolódások egy nehéz munkanap után, hogy relaxálj picit. De ilyenkor szükséged van arra, hogy feldolgozd a dolgokat, van akinek gyorsabban megy, van akinek lassabban. Sajnos nem leszel jobban varázsütésre. Nekem segítettek a youtube videók például, amik ilyesmi témában készültek, a depresszióról és a feldolgozásról. Fontos, hogy lásd, nem vagy egyedül, rengeteg ember volt már hozzád hasonló helyzetben, és rengeteg ember túltette magát rajta. A sírás nem rossz. Sírj nyugodtan addig amíg el nem fáradsz benne, utána jobban fogod érezni magad. Ugyanígy az alvással is. Lehet, hogy nehezen alszol el, de egy nagy alvás után jobban fogod érezni magad, kisebbnek fogod látni a problémáidat, és kevésbé megoldhatatlannak. Nem kell elterelned a gondolataid ha nem megy. Esetleg írd ki magadból, írj egy naplóbejegyzést, ahol összefoglalod a gondolataidat. Gondolj bele, hogy mit tanácsolna vajon a 30 évvel idősebb boldog házasságban élő éned a jelenkori énednek. Hiszen lehet, hogy azt mondaná, hogy ne is gyötörd magad ilyeneken, nem az a lány/fiú lesz a jövőd, hanem egy sokkal jobb partner. Ne aggódj, nem tart sokáig, legfeljebb pár hónap és sokkal jobban leszel. Kitartást. És nem vagy egyedül.
2018. aug. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdésed kiírásából-megfogalmazásából úgy tűnt, hogy ma (mai napon) rossz dolgok értek és ma nem szeretnél ezzel foglalkozni.

Sokan a kiakadásra, szomorúságra a depresszió szót használják.


Keress fel pszichoterapeutát és mondd el neki bánatodat.

2018. aug. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Oké, már értem a problémát, nem szoktam ilyenekkel dobálózni, ezért nekem egyértelműnek tűnt, ahogy fogalmaztam.

És köszi :)

2018. aug. 22. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!