Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi igazság lehet az...

Mennyi igazság lehet az elméletemben?

Figyelt kérdés

Én csak görgetett életútnak hívom, nem tudom van e erre valami szakmaibb kifejezés.


Szerintem ahogy halad az ember az életében úgy rakódnak egymásra az események, traumák, pozitív, negatív történések, mint a geológiában az egyes rétegek, általában a legrégebbi események nyomai vannak a legmélyebben, de előfordulhat valamilyen katasztrofikus esemény, ami felborítja az addigi sorrendet és összekeveredik minden, esetleg felszínre kerülnek a legrégebbi traumák is, ha nem voltak időben megfelelően feldolgozva.

Vagy mint egy háznál, hogy ha az alap hibás, akkor az a ház már ingatag lesz, ahogy az ember személyisége is.

Szóval történik egy esemény kisgyerekkorban és a következő eseményt már az első esemény tükrében értékeli az ember és ez így megy tovább, akár egész életen át, ha sosincs mélyebben átgondolva az életút. A sok negatív esemény hatására pesszimistább lehet az ember, ahogy halad a korral, még azt is rá lehet fogni, hogy bevonzza a bajt vagy a múltban történt traumák hatására kezd önsorsrontóvá, önsanyargatóvá válni.



2018. aug. 22. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Van benne igazság. A pánikbetegségem, ami 23 évesen jelentkezett, az egyik oka a gyerekkoromban volt keresendő. Szerencsére túljutottam rajta.
2018. aug. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez az elmélet logikusnak, tisztának és követhetőnek tűnik.
2018. aug. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:
Ez elég jól tükrözi a valóságot, minél korábban történik valami, annál jobban meghatározza a személyiség alapjait, és annál nehezebb „kijavítani”. Különösen a házas hasonlat jó. Az pedig alapvetés, hogy a traumatizált ember nem a külső valósággal, hanem a belső valóságával küszködik „valóság” címén. Persze a csalódás később is veszélyes, pl. a kora huszonéves korban szerzett csalódások jellemzően nagyon károsak.
2020. jún. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!