Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kventiaxról tapasztalatok?

Kventiaxról tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Most kell szednem 25 mg-osat 1 db/nap. Depresszió, szorongás, deperszonalizáció ellen. Kicsit tartok a gyógyszertől. Mire számítsak?

2018. aug. 24. 10:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

lehet, kicsit belassulsz


idősotthonban vagyok, itt van, aki 50-100-200 mg-osakat szed, nem egyet naponta

ha valakinek változtat a doktornő az adagon, pl növeli, akkor az ellátott egy kicsit belassul, így egy idő múlva korrigálják, igazítják az adagot


belassuláson azt értem, hogy "nagyon le van nyugodva"


25 mg az szerintem nem akkora adag, de elsőre-másodjára, lehet hogy megérzed

de ne ijedj meg, szedd az utasításnak megfelelően, mert csak akkor használ

ha meg valami brutál rendelleneset tapasztalsz, azonnal szólj az orvosnak, aki felírta

2018. aug. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy ideje nem szedem, mást kapok helyette de sokáig szedtem, 600mg-ot, amikor jobban lettem akkor 400-at. A 25 mg semmi, max nyugodtabb leszel. Én ettől nem voltam zombi, bellasulva csak kicsit illetve én, hé mellekhatasai voltak mint minden gyógyszernek.
2018. aug. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én 2x25 mg-ot szedek naponta. Elalvás előtt kell bevennem, ezt mondta az orvosom, de nem zavarja meg az alvásomat. 3 hónapja szedem, pszichotikus tünetek megelőzésére írták fel, és eddig bevált, nem jöttek vissza a tünetek. Az első két hétben szinte folyamatosan fájt a fejem, ami biztos, hogy a Kventiaxtól volt, mert amúgy nem vagyok fejfájós. A mellékhatásai között is írják a betegtájékoztatóban, az émelygés és a fejfájás a két leggyakoribb mellékhatása. A fejfájásom viszont teljesen elmúlt, azóta nem érzékelek igazából semmilyen más mellékhatást. Szerintem ilyen kis mennyiségben nem fog megzavarni téged sem.
2019. jan. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!