Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanaxot csak pszichiáternél...

Xanaxot csak pszichiáternél lehet feliratni? Szerintetek lehet csak biztonságérzet miatt feliratni?

Figyelt kérdés
1 éve fennáll nálam szorongás és még a legelején szedtem Xanaxot. Ez kb. egy hónapig tartott, azóta mindig van nálam zsebben, de csak a biztonságérzet fenntartása végett. Sajnos nem tudom mennyi idő a gyógyszer szavatossága (nincsen meg a doboza) és mindjárt egyetem, koli... Szeretném ha ez nyújtana egy kis biztonságot, még akkor is, ha egyébként nem volt rá szükség már jó ideje. ^^”

2018. aug. 26. 14:10
 1/9 A kérdező kommentje:
19/L, ez lemaradt.
2018. aug. 26. 14:12
 2/9 anonim ***** válasza:
Biztonságérzet kedvéért nem fogják felírni. Egy próbát megér akár a háziorvosodnál, akár pszichiáternél.
2018. aug. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Felírhatja háziorvos is, csak úgy drágább. De egyébként inkább ne tedd, olyan gyorsan függő leszel tőle, hogy észre sem veszed..
2018. aug. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nem tervezem szedni, csak ha ne adj' isten valami hatására lenne egy megszokottól eltérő erősségű rohamom, amit nem tudod kezelni, akkor inkább legyen akárcsak 1 db nálam, hogy a saját lábamon jussak el a sürgősségire minthogy a mentő vigyen el újra... ^^”
2018. aug. 26. 14:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnos haziorvos is felirhatja. Ha van eszed, ugy hajitod el azt a szart, ahogy csak birod. Arra, hogy ott legyen a zsebedben meg biztonsagerzetet adjon, a gyogynovenyes kapszula is megfelel.
2018. aug. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudsz valami jó gyógynövényeset? Valeriánám van, de általában sokat nem segít. :/
2018. aug. 26. 14:46
 7/9 anonim ***** válasza:

A nyugtatók eltompítanak, ha nincs benned egy kis drukk pl. vizsgaidőszakban sokkal rosszabbul fogsz teljesíteni. A gondolkodásod is le fog lassulni, az intuíciód pedig csökkenni, nálam legalábbis ez történt, amikor depressziós időszakomban szedtem (pluszba más gyógyszerek mellé). Én azt ajánlom, relaxálj. Ez nem feltétlenül jóga, mindenkinek mást jelent. Keress egy elfoglaltságot, amiben nagyon jó vagy és szívesen is csinálod, alkoss olyat, ami büszkeséggel tölt el. Hallgasd a kedvenc számaidat minden reggel, sőt, stétálj fél-egy órát minden nap. Nekem az ASMR videók is segítettek, bár van, akit idegesítenek. Próbálkozhatsz nyugtató olajokkal, mécsesbe is jók, gyertyák esetleg. Ha problémád van, írd ki magadból, vagy éppen űzz valami sportot (én mondjuk lusta vagyok lol). Igen, vannak nyugtató herbáliák, ilyen a citromfű, levendula, orbáncfű. Érdemes-e utánanézni, vashiányos vagy-e, vagy éppen vérszegény nálam ez is nagy problémát jelentett.


Ha szorongásos beteg van, esetleg szociofóbiás vagy, mint jómagam (voltam) azt javaslom keress extrovertált (de nyugodt, nem feltétlen piás-drogos) barátokat, akik kicsit segítenek változni.

2018. aug. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Felírhatja háziorvos. Rendszeresen szedni már csak azért nem éri meg, mert egy idő után már semmit nem fog érni.

Én kb. évente egyszer szedek: fogorvosnál. Kifejezetten orvosi javaslatra, mivel rettegek a fogorvostól, és mindenkinek jobb, ha beveszek előtte egy szemet. Így tényleg beválik.

2018. aug. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
En a Hova nevu keszitmenyt hasznaltam. Meg a forevernek van egy royal jelly nevu szopogatos tablettaja, az sokat segitett a panikrohamokon
2018. aug. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!