Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha öngyilkos leszek, akkor én...

Ha öngyilkos leszek, akkor én egy önző, rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

2018. aug. 26. 17:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
Igen
2018. aug. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%
Nem. Csak egy számomra teljesen érthetetlen lelkű ember. Rendkívül végletes esetekben tudom csak elfogadni az öngyilkosságot, de egy így-úgy elvegetáló ember is tud érdekességet, izgalmat és szépséget felfedezni az életben, sok mindent, ami jó érzést okoz neki, ami hasznos.
2018. aug. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 szántóvető ***** válasza:
74%
nem tökmindegy már akkor?mármint hogy mit fognak rólad gondolni ha halott leszel?
2018. aug. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
5%

Igen, ezentúl meg ostoba, mert már réges régen utána kellett volna menned a generációs dolgoknak, hogy rágyere miért tartasz ott ahol tartasz. Mert lehet, hogy te mindent jól csinálsz az életedben, de volt egy ősőd aki olyat követett el, aminek a következménye nálad csapódik és ilyen formában.


A II. VH-us gyilkosok leszármazottainál tömegesen figyelhető meg ez a jelenség. Még azoknál a leszármazottaknál is, akik "csak" elárulták a zsidó családokat, és "csak" besúgók voltak.

2018. aug. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
3%
*"csak" elárulták a zsidó családokat, azokat deportálták és nem jöttek vissza a táborok valamelyikéből
2018. aug. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
85%
Hogy rossz ember vagy-e azt nem tudom, viszont valóban önző dolognak tünik az öngyilkosság. Mondom tűnik, azt nem állítom, hogy az is. Mert bárki is teszi, nem mindig ismerjük az okát. Van, hogy a környezete fordul el tőle, ezzel mélyebbre taszítva öt a vélt vagy valós problémájába, ahelyett, hogy segítő kezet nyújtana.
2018. aug. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
15%
Nem. Szóval hajrá :D
2018. aug. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%

Önzőnek önző - mert van még itt olyan aki szeret.

Viszont rossz embernek nem tartalak - mert érhető ha eleged van ebből az egészből!

2018. aug. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 hosssszú válasza:
44%
Szerintem butaság eldobni az életet.Én speciel soha nem gondoltam rá,pedig voltam nagyon sokszor nagyaon nehéz élethelyzetbe.De mindig ugy néztem a holnapra,hogy majd jobb lessz egy kicsit.És hidd el nincs olyan dolog amit az idö ne gyogyitana meg.Szoval Fel a fejjell és felejtsd el az egészet amit ki fundáltál.
2018. aug. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem.

1. Az élet jog, nem kötelesség. Senkinek nem tartozol az értelmetlen szenvedéssel.

2. Soha nem tudhatjuk, hogy kinek mi van a fejében. Aki öngyilkosságot követ el, vagy arra készül, az az esetek 90%-ában annyira beszűkült tudatállapotban van, hogy semmilyen "hurráoptimista" maszlag nem fog neki segíteni. Számára nincs semmi szépség és élvezet az életben. Egy egészséges ember számára érthetetlen, miért dobja el magától valaki az életét. Éppen azért, mert ő jól van. Egy depressziós vagy mentálisan zavart állapotban lévő ember számára pedig megváltás, egy menekülőútvonal a földi pokolból. Ő helyzetéből fakadóan képtelen úgy látni a világot, ahogy egy egészséges személy.

Tapasztalatból beszélek. Soha nem hittem, hogy depressziós lehetek, mert nem tudtam, hogy az egy betegség. Az agy betegsége, amire nincs hatással se motivációs beszéd, se zene, se sport. Ekkor én is véget akartam vetni az értelmetlen szenvedésnek. Addigra már annyira elsivárosodott a szürke lepel mögött az agyam, hogy azon gondolkoztam, a zebrán akkor kell átmenni, amikor piros, vagy amikor zöld a lámpa. Vagy hogy tél vagy nyár van akkor, amikor rövidnadrág van az embereken. Nem csak szomorúságból áll, sőt.

3. Addig nem értjük meg, miért akarja valaki megölni magát, amíg meg nem tapasztaljuk, hogy az elménk tud lenni a legnagyobb ellenségünk. És nem arról van szó, hogy elhagyott a pasim vagy megbuktam év végén, vagy meghalt valakim. Az igazi -és legkegyetlenebb- fajta depresszió az, amikor nincs külső kiváltó ok. Senkinek nem kívánom.

2018. aug. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!