Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós lennék?

Depressziós lennék?

Figyelt kérdés

Egy nyomorék semmit érő vagyok.. Nem vagdosom magam, nem is tudom hogy kell :/. Sosem tenném, mert megmarad a nyoma és ha meglátnák nagy balhé lenne. Ezek a depresszió jelei? :

(Kamaszkorban)

-Hangulat ingadozások

-Halál vágy

-Nagyon érzékeny lettem (mindenért sírni tudnék)

-Utálom magam

-Sokat eszek

-Mindenért mérges leszek

-Valamikor jól vagyok, de már soha nem tudok annyira boldog lenni mint voltam.. valamikor hetekig jól vagyok, de aztán elszabadul a pokol

- Nehezen alszok el, néha felébredek

- Elkezdtem álom naplót írni, és egyszer 8 máskor 10 naponta álmodok (ez lehet nem ide tartozik)

-Nagyon rossz lett a memóriám

Es hogy hogy jöttem rá, hogy lehet nem normális amiket akarok csinálni?

Nagyon szerettem Aviciit. Olvastam róla cikkeket és írták hogy depressziós volt. Beírtam a Googleba mert nem tudtam pontosan mi az.. csináltam teszteket és azt írják súlyos depresszióm van... Ezeknek lehet hinni?

Most jó kedvem van, voltam a barátnőmnél és nem annyira közösitettek ki. De ő is nagyban hozzájárul hogy ezt a kérdést kiirom:)

Ha minden kötél szakadna, összeírtam egy listát, hogy mit pakoljak össze ha elszöknék. Az öngyilkosságot sosem tenném meg.(nem tudom hogy kell) Ha kell valakinek írok privátba tobb infót...



2018. aug. 28. 23:25
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
És ez van december-januar óta...
2018. aug. 28. 23:26
 2/19 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs iskolapszichológus, ha lenne már elmentem volna hozzá. Az iskolám szart sem ér:)
2018. aug. 28. 23:31
 3/19 anonim ***** válasza:
74%

Azok a tesztek szart sem érnek. Avicii.. na ezért baj hogy minden drogos baromból lehet híres ember. Mindene megvolt a baromnak, de szétdrogozta az agyát, és megölte magát


A halálvágy a legaggasztóbb azok közül amit felsoroltál, De az a nagy igazság hogy a kamaszkori megbolondult hormonok még ezt is előidézhetik: úgyhogy nem feltétlenül vagy depressziós, az is lehet hogy nehezen viseled a begorombult hormonjaidat. Még emlékszem rá milyen, elég szar ügy tudott lenni. Néha legszívesebben meghaltam volna, máskor meg fel voltam pörögve mint az állat, pedig semmivel sem mérgeztem magam. Ne hidd el hogy nem lehetsz boldog soha többé, ez nem igy van- A memóriazavaron meg ne csodálkozz ha nem tudsz normálisan pihenni. Ha gondolod, menj el dokihoz, hátha megnyugtatna egy szakember véleménye.

2018. aug. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ☺
2018. aug. 28. 23:38
 5/19 anonim válasza:
36%

Jaj de kis aranyos vagy, nem negatív irányba persze! :)


Ez a felnőtté válás kezdete, ilyenkor kezdesz megkomolyodni ilyenek, nem fog érdekelni más véleménye stb.. Természetes dolog, ezt mindenki átéli/átélte már..


Annyit tudsz tenni, hogy folytatod a napló írást és leírnod mi történt nap mint nap, és vissza olvasód hogy mi történt egy holnappal ezelőtt, nagativ vagy pozitív irányba.


Ha gondolod menj el templomba, nagyon sokat fog neked Isten segíteni, és ne félj tőle segítséget kérni! :)


Teljesen Aktuális kérdés, mivel senki sehol nem emlegetni, vagy éppen beszél róla, nem is tudom mért??


Mint írtad, ne csinálj hülyeséget légyszíves innen is kitartást neked, kort esetleg írnál?


- Ilyenkor vigyáz mert a fiú/férfiak képesek bármire, főleg azért mert neked rossz hangulatod van..

2018. aug. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ☺
2018. aug. 28. 23:41
 7/19 anonim ***** válasza:
64%

ELőre szólok, ennek a válasznak nem az a célja, hogy az érzékeny lelked simogassam. Gyakorlatorientált ember vagyok, és minden problémában a megoldást keresem - amit könnyű megtalálni, hiszen a probléma rendszerint magában hordozza a saját megoldását.

A kérdés, amit mindenek előtt érdemes feltenned magadnak:

Mit is keresel olyan emberek között, akik néha "nem annyira közösítenei ki"? Te válogatod meg a barátaid, nem ők téged. És ha épp nincs senki? Majd lesz, ismerkedj, sodródj, lazulj, élj, és engedj el mindent, ami menni akar, mert ha marasztalod, teherré válik.

Valami történt (és gyanús, hogy még mindig történik) veled, ami a béka segge alá tette az önértékelésed, és ott is tartja. Ezen nem a körülötted levők fognak javítani, hanem te (ébresztő, TE!) és még most kell nekiállnod dolgozni rajta, amíg nem kerülsz ki a nagybetűs életbe, mert ott ha az emberek egy nebántsvirágot látnak, amin taposhatnak, hidd el (nekem, akin tapostak elegen), taposni is fognak.

Amit érdemes nagyon alaposan megtanulnod: az emberek jönnek, mennek, de TE maradsz. Magadtól rajtad kívül senki nem védhet meg, így neked kell szembenézned vele.

Kérdezd meg magadtól: Miért utálod magad?

Ha megvan a válasz, a következő kérdés: Tudsz-e rajta változtatni?

Ha igen, hogyan?

Ha nem, tudsz-e mást tenni, minthogy elfogadod, hiszen ez is egy részed, ami téged teljessé tesz.

Ehhez hogyan kezdj hozzá? Nagyon egyszerű: találj egyetlen apró részt magadon, ami tetszik, amit szeretsz, és emeld ki, élvezd, törődj vele, már egy ilyen apró dolog is egészen megváltoztatja a kisugárzásod.

Vegyünk egy pontot a listádról: sokat eszel, sok energiát viszel be, amit valahogy le is kel vezetned. Mozdulj ki, sportolj, cseréld a tömegközlekedést kettes helyi (néha helyközi) járatra (értsd: a két lábadra), bringára, vagy amire akarod, találj egy olyan mozgásformát, amiben jól érzed magad, tedd rendszeressé, és máris megteremtetted a kiegyensúlyozottság alappillérét.

2018. aug. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Sajnos a falumban nincsen sport:( . Nem látszik meg rajtam amit eszek (nem is hizok).. És általában rollerrel megyek mindenhova, vagy gyalog.
2018. aug. 29. 11:18
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

"Sajnos a falumban nincsen sport"


Drága kérdező, úgy látom, kezdesz átesni a kifogásgyártás hibájába. Sport az, hogy rollerrel közlekedsz, az, hogy elmész futni, az, hogy táncolsz takarítás, főzés közben.

Megoldást keress, ne kifogásokat, ez az egyetlen tanácsom neked.

2018. aug. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ez nem kifogás volt :) de azért köszönöm ☺
2018. aug. 29. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!