Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek/volt pánikbetegek...

Pánikbetegek/volt pánikbetegek! Van tanácsotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3 évig elég durva pánikrohamaim voltak. Zsibbadt az arcom, a karom, szúrt a mellkasom, szédültem stb. Voltam orvosnál, szervi bajom nem volt. Amikor a rendelőben tudatosították bennem, hogy "agybajom" van, akkor elkezdtem életmódot változtatni.

Gyógyszerek és minden egyéb nélkül 1 év alatt eljutottam oda, hogy tudtam tömegközlekedéssel menni, be tudtam járni dolgozni. 2 éve semmi bajom. Egy kisebb pánikrohamom sem volt.


Viszont visszamaradt egy rossz szokásom. Ez pedig az, hogy nem merek elaludni. Félálomban sokszor ugrottam fel heves szívdobogásérzésre és szúró mellkasra, így addig maradtam fent, amíg álomba nem olvastam magam. Aludni a mai napig nem tudok, mert félek attól, hogy visszatér. Még néha most is be-beszúr a mellkasom ha elaludnék, de kb 2 mp alatt elmúlik, nem foglalkozom vele.

Hiába kelek hajnali 6-kor és vagyok mosott f@s egész nap a munkában, akkor sem tudok hajnali 1-nél előbb elaludni. Altatót nem szeretnék szedni, Valeriana-t szedtem egy ideig, de nem akarok arra sem "rászokni". Magamtól szeretnék elaludni. Próbáltam teákkal is, azok nem használtak.


Arra lennék kíváncsi, hogy van-e itt olyan sorstársam, aki már talált megoldást erre a problémára.


Minden tanácsnak örülnék.


Köszönöm.


2018. aug. 29. 16:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen és talán egy évig tartott, aztán magától elmúlt. Ennek talán az az oka, hogy a pánikbetegséget leküzdted, de a szorongást nem. Vele is ez van...a szorongás megmarad. És mindig új tüneteket produkál. Amikor már nem paráztam rá az éjszakai "szívpörgésre", akkor belátta a szervezetem, hogy hiába csesztet ezzel a tünettel, mert nem érdekel. Így generált újabb tünetet.
2018. aug. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha értesz angolul, ezt a két könyvet érdemes megvenni:


[link]


[link]

2018. aug. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!