Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy attól lettem...

Lehetséges, hogy attól lettem pánikbeteg, hogy elárultak a barátaim?

Figyelt kérdés

2 hónapja szenvedek pánikbetegségtől, agorafóbiával, depresszióval, derealizációs-deperszonalizációs zavarral "fűszerezve"....minden nap egy küzdelem, mert tele vagyok félelemmel a tüneteim miatt, eleinte a házból se mertem kimenni, de minden nap sétálok/biciklizek, mindig egy kicsit távolabb, úgyhogy egyelőre úgy néz ki, talán javuló tendenciát mutat a betegségem.

Viszont nem tudom mi válthatta ki ezt ennyire intenzíven. Egy dolog van, ami az utóbbi időben nagyon megviselt: tavasszal a két legjobb barátomat veszítettem el, egyszerűen meguntak és eldobtak, ami nekem elképesztő fájdalom. Hónapokig megalázva éreztem magam, és teljesen egyedül maradtam. Ők voltak nekem a legfontosabbak a családomon kívül, párom sincs, más barátaim sincsenek...és hirtelen vége lett...

Lehet ez ok arra, hogy egy pánikbetegség előjöjjön? Olyan bagatellnek tűnik...Mert mindig olyan dolgokat képzelek el trauma címszó alatt mint pl. autóbaleset, vagy gyász. Talán az is komoly trauma, ha eltávolodik tőlem valaki, aki fontos nekem?

Nem tudok másra gondolni, de bizonytalan vagyok, kiváncsi lennék a véleményeitekre.

Tudom, hogy egy pszichiáter konkrétabbat tudna mondani, de nagyon nem akarok gyógyszereket szedni, úgyhogy még nem vettem rá magamat, hogy orvoshoz menjek.



2018. aug. 29. 19:50
 1/5 Miss Endzsi ***** válasza:
100%

Nálam azért alakult ki, mert általánosban mindig vertek, itthon pedig nem kaptam meg azt a szeretetet amire vágytam. 8 év után leküzdöttem ezeket a mentális betegségeket. Ismerd meg magad te is jobban, tárd fel a problémákat magadban, én így szabadultam meg a rossz érzésektől, addig boncolgattam a dolgokat míg már nevetségessé váltak a szememben, az a sok negatívum.

21/L

2018. aug. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán előjöhetett attól, hogy a barátaid "dobtak". Írtad is, hogy nagyon fontosak voltak neked. Én is azt javaslom, mint első, gondold át az életed, a gyógyszerekkel csak elfednéd a problémát. Velem is történt sok szar az életben, többször is kiderült a barátaimról, hogy csak kihasználtak. Most 23 vagyok, rájöttem hogy ezeken felesleges rágódni, az élet megy tovább, és azzal sincs baj, ha sosem lesz barátom vagy párkapcsolatom, nélkülük is tudok teljes életet élni.
2018. aug. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem depresszióm és pánikrohamaim vannak hetente többször is. Ezeket úgy próbálom orvosolni, hogy olyan dolgokat csinálok, amivel kilépek a komfortzónámból.

Nekem azért jött ki, mert 4 éves koromtól kezdve egy nálam 4 évvel idősebb lány szexuálisan molesztált 10 éves koromig. Aztán a kick-box edzőm volt pedofil és végül a szűzeséggemet 17 évesen veszítettem el beginázva egy házibuliban.. most meg lehet leukémiás vagyok szóval én borzasztóan küzdök ezek ellen. Meg kell bocsájtanod magadnak és hidd el ez nem a te hibád! Kitartást! Az élet szar, de túl kell élni :D

22L

2018. aug. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez bizony trauma.


Ha értesz angolul, ezt a két könyvet érdemes megvenni:


[link]


[link]

2018. aug. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat és a hasznos tanácsaitokat!
2018. aug. 30. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!