Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elmondom a háziorvosomnak,...

Ha elmondom a háziorvosomnak, hogy most fogok végezni egyetemen, és emiatt meg egyéb magánéleti dolgok miatt görcsben van a gyomrom, azon gondolkozom, hogy bántani kéne magam, vagy meg kéne halni, akkor ír nyugtatót, vagy beutal pszichiátriára?

Figyelt kérdés
Eleve olyan furának tartom ezzel elmenni háziorvoshoz, oda akkor megyünk, ha van valami nyíkunk, megy a hasunk, fáj valamink vagy ilyesmi... Amiatt, hogy nekem nagyon elegem van, nem tartom indokoltnak elmenni, szerintem ez nem az ő hatásköre. De a párom és a barátaim hetek óta azt szajkózzák, hogy menjek el orvoshoz a baromságaimmal.
2018. aug. 30. 02:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Beutalót a háziorvos adhat, tehát őle kell kérned.

Mehetsz vajákoshoz is problémáiddal, de a sok pénz és nulla haszon.

Feltétlen menj házodokidhoz.

2018. aug. 30. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ypszilon1980 ***** válasza:

Van nyíkod neked is.

Ennyire kikészített az egyetem?

Menj pszichológushoz vagy pszichiáterhez.

2018. aug. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amikor alvászavaros voltam akkor én is a házi orvoshoz mentem hogy adjon valami enyhébb altatót mert tényleg már a végkimerültség határán voltam. Persze alig akart adni, felsorolt egy csomó mindent mit próbáljak ki, aztán mondtam neki hogy én ezt már mind kipróbáltam, aztán szégyen nem szégyen de elsírtam magam mert folyamatosan rettegtem attól hogy ma este se tudok aludni meg hogy kórházba kerülök. Akkor írt egy altatót, amire egyáltalán nem szoktam rá, tényleg először próbáltam elaludni magamtól és amikor nem sikerült akkor vettem be, azóta rendbe jöttem szerencsére. Fogalmam sincs hogy a te házi orvosod ír-e fel nyugtatót, de azt tudom hogy a nagymamámnak amikor mondta hogy nem tud aludni, egyből felírta a xanaxot, csodálkoztam is... viszont erre figyelj hogy nem szabad rászokni, azért próbáld rendbe tenni az életed, meg a jóra koncentrálni :)
2018. aug. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mehetsz nyugodtan háziorvoshoz vagy akár a pszichiátriára (nem kell beutaló,de időpontot kell egyeztetni). Viszont kéne,hogy legyen az egyetemen mentálhigiénés központ. Nézz utána. Én személy szerint a körzeti pszichiátriára mentem. Kaptam dilibogyót meg pszichoterápiát, utóbbi is meglepően sokat segített.
2018. aug. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!