Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofrénia spektrumba...

A skizofrénia spektrumba tartozó betegségek mennyire befolyásolják az illető intellektusát? Ha valaki skizofrén, attól még elvégezhet egy természettudományos kutatói pályára felkészítő egyetemet, illetve dolgozhat-e kutatóként?

Figyelt kérdés

2018. szept. 1. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán.
2018. szept. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondolj John Nashre!
2018. szept. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De hát Kraepelin dementia praecoxnak nevezte a skizofréniát. Az pedig fiatalkori elbutulást jelent.
2018. szept. 5. 15:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem igaz, hogy valaki csak fiatal korában válhat skizofrénné, ez öregkorban is előfordulhat. Sajnos ez még mindig a "rejtélyek betegsége".
2018. szept. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is hallottam arról, hogy butulhat az ilyen beteg, de szerintem sok esetben nincs így, és nem nagy mértékben. Szerintem sokszor magasabb is az intellektusa eredendően. Bármit megcsinálhat, még miniszterelnök is lehet.
2018. szept. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!