Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyen kényszerbetegség van?

Ilyen kényszerbetegség van?

Figyelt kérdés

Amik történtek velem dolgok a múltban, újra vissza kell játszanom,majd a végén egy rituáléval fejezem be,egy mondóka ,majd pislogás.


Mondok egy példát, akármit csinálok, eszembe jut egy régi dolog ,és az egészet le kell pörgetnem az agyamban,van mikor be kell csuknom a szemem,és vizuálisan el kell képzelnem,ha közben eszembe jut még ezzel kapcsolatban valami ,akkor újra kezdem.Ha mindezt nem csinálom,akkor egyfolytában azon rágom magam,hogy nem csináltam meg,és persze szorongok is emiatt.Tudom,hogy abszúrd.


Régen is volt ilyen problémám,voltam dokinál írt fel gyógyszert(azt írta a papírra,hogy én tituláltam magamat kényszerbetegnek),enyhült a tünet,alakult is az életem.

Körülbelül fél éve leraktam, nehéz volt,depis is voltam kicsit,de leküzdöttem.Most viszont volt egy kis időm,hogy itthon lehessek,de ez nem tart sokáig,viszont nem sok inger ért így felerősödött megint ez az egész ismétlősdi.

Megtanultam kezelni,voltak tünetmentes napjaim is,sőt,de most megint előjött.Most,hogy megint lesz napi elfoglaltságom remélem visszatérek a reálisabb világomhoz,de ha nem szerintetek keressek fel egy pszichológust?

Eleve bárkinek van ehhez hasonló kényszerbetegsége ,ha ez az egyáltalán,vagy bebeszélem magamnak?



2018. szept. 4. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Bármilyen tevékenység lehet kényszerbetegség amit( a nevében is benne van,) kényszeresen tesz valaki.

Pszcihiátert keress, ne pszcihológust a problémádra.

2018. szept. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már kerestem,írtam,hogy gyógyszert is szedtem,de nem akarok rászokni,mert nehéz lerakni,tapasztalatból mondom.
2018. szept. 4. 20:56
 3/4 anonim ***** válasza:
És erre hogyan elég napi 24 óra?
2018. szept. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze hogy van ilyen,és meglepődnél hány embernek van ilyen problémája csak senki nem beszél róla.Gyógyszerekre ne szokj rá mert csak tüneteket kezel az okot csak te tudod megszüntetni vagy ha egyedül nem megy akkor pszichiáter.
2018. szept. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!