Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg ennyit tud csak tenni...

Tényleg ennyit tud csak tenni egy pszichiáter?

Figyelt kérdés

Mindig is voltak hangulatzavaraim, tinédzser korom óta, viszont két éve életem egyik legszebb korszaka egy hét alatt egy durva szorongásba ment át, és azóta valahogy nem találok vissza arra az útra, nem találom önmagam. Időközben átképeztem magam, munkahelyet váltottam, szóval még csak azt se mondhatnám, hogy elvoltam és nem tettem semmit magamért.


Egy éve a szorongás depresszióba ment át, ekkor fordultam pszichiáterhez, kaptam gyógyszert, a depressziót helyrerakta, tehát fel tudok kelni reggel, de a hangulatzavarok nem múltak el teljesen, és a társasági életem is kb. a nullával egyenlő. Erre kb. annyit tudott mondani, hogy ahova járok edzeni, ott nem tudok barátkozni? Vagy a kollegákkal? Ha mondok valami magyarázatot, hogy miért nem (például mert nem tudok miről beszélgetni velük, vagy mert vannak emberek, akikkel ha sokáig kell szemkontaktust tartanom, zavarba jövök, vagy remegni kezd a szemem), akkor csak kuncog rajta (ahogy sok más problémámon). Párkapcsolatról meg nem is beszélve, 26 évesen még nem volt kapcsolatom. Nyilván nem azt várom, hogy barátokat szerezzen nekem, de valahogy "kideríthetné", hogy mi okozza ezeket nálam.

26f


2018. szept. 4. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
A pszichiáter nem arra van, hogy ilyen szinten belemenjen ezekbe a "beszélgetésekbe", nem pont az ő kompetenciája. Járjál pszichoterápiára szerintem, az egyébként is hasznos. A gyógyszer önmagában tényleg "csak" a depresszión segít.
2018. szept. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jártam pszichológushoz, de ott se jutottunk sokra, csak félek, hogy valami személyiségzavarom van valójában, ami esetében nem sokra megyek a "beszélgessek a kollegáimmal" tanácsokkal, mint ahogy a depresszióra se gyógyír a "legyél társaságban". Nem szeretném úgy beállítani, hogy ők nem tettek semmit, én meg mindent megtettem hogy ez változzon, de tényleg elveszve érzem magam, mintha tényleg nem lenne megoldás.
2018. szept. 4. 22:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Polyvagal theory alapján az idegrendszered "harc vagy fuss", és dorsal vagal módok keverékében rekedt valamilyen behatás miatt, ami a két hét alatt ért, és még mindig nem dolgoztad fel. Ilyen állapotban ösztönösen kerüljük a szociális életet, mivel agyunk még mindig azt hiszi fenyegetve vagyunk, és nem tudod ezt az állapotot jelentősen megváltoztatni tudatosan, mert egyszerűen behúzta a féket az agyad.



Írtad, hogy nincs miről beszélgetned az emberekkel. Ajánlom ezt a könyvet "Dale Carnegie: Hogyan szerezzünk barátokat és befolyásoljuk az embereket" Angol nyelvűeket is tudok ajánlani, de nem tudom, hogy állsz a nyelvvel.

2018. szept. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha személyiségzavarod van, akkor sem a pszichiáterrel kell "beszélgetned", hanem a terapeutával. És ezeket sajnos próbálgatni kell, egy csomó xar terapeután végig kell menni, mire találsz egy jót, akivel TE tudsz haladni.
2018. szept. 5. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!