Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek kihez kellene...

Szerintetek kihez kellene küldeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon komoly kérdéssel fordulok hozzátok. Már vagy egy órája böngészem a netet, de nem találom azt a helyet, ahová érdemes lenne menni.


Testvérem 50+ éves, férje rákosként lett diagnosztizálva úgy egy éve. Jelenleg is kapja a kemot, javulás látszik. De ez csak a köret.


Testvéremnek 20 éve már volt pszichés baja, de ha megveszek sem emlékszem, hogy ez akkoriban hogy zajlott nála. Annyi rémlik, hogy az orvos kérte a családot, hogy figyelje nagyon, mert bármikor visszaeshet.


Unokaöcsémmel (gyerekével) beszélgettem és úgy gondolja segítség kell. Valószínűleg ez a rák is betett a nővéremnél, hogy aggódik (már a házi orvosnak elpanaszolta a baját, azt mondta neki, hogy egyedül van, nincs ki segítse, és nem bírja, fáradt. - Na most tudni kell, hogy két naponta a családból valaki megy, pénzzel, gyógyszerekkel, mindennel támogatva van. Naponta hívjuk, hogy mi újság, segítsünk-e, stb tehát ha ez az egyedüllét, akkor szerintem ezt bárki vállalná. A férje jól van, a lakásukat újítja, járkál mindenfelé, úgy van vele, hogy miért koncentrálna a betegségére, hisz még él és jól van) de az alábbi tüneteket produkálja:


- fáradt, folyton levert, rossz kedvű, negatívan látja a körülötte lévő dolgokat

- csak kis időre tud boldog lenni, de máris újra letargiába zuhan

- beszélsz hozzá, mintha ott sem lenne

- képtelen koncentrálni, mintha nem forogna úgy az agya, mint eddig, de szó szerint van, hogy egy teljesen ésszerű és egyszerű helyzetet képtelen megoldani, kezelni

- ha megjegyzed neki, hogy miért nem válaszol, felháborodva neked esik, hogy miért kéne válaszolnia? (mintha az emberi kapcsolatok kezdene neki semmit jelenteni)

- néha olyan zavaros az arckifejezése

- sír sokszor

- ha elbeszélgetsz vele, megfogadja, hogy változtat, két nap után mégis ugyan onnan indul előről az egész


depresszióra gyanakszunk, de nem teljesen az. Lehet ezzel pszichológushoz menni? ha igen, akkor kihez, vagy milyen végzettségűhöz (gondolom itt hogy a párterapiára szakosodott pszicho nem jó)


Remélem tudtok segíteni!


2018. szept. 5. 10:57
 1/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat, lehet mégis depressziós a lelkem. Találtam egy cikket, ami nagyon hasonló tünetekkel szenvedő emberekről ír!


De azért szívesen várok tanácsokat, kihez forduljunk, vagy ment-e már ilyenen át valaki-családtag stb. Köszönöm!

2018. szept. 5. 11:04
 2/4 anonim ***** válasza:

Pszichiátriára vidd, de SOS mielőtt teljesen beborul az elméje.


Akár mit is igérget.

2018. szept. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is pszichiáter kell neki. Fog kapni gyógyszert. Ez azért egy nehéz élethelyzet amiben ő van.
2018. szept. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Beszéltem vele, kerestünk orvost, 2 hét múlva teszteli őt egy pszichiáter és meglátjuk. Szerencsére nyitott!
2018. szept. 6. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!