Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen betegség?

Ez milyen betegség?

Figyelt kérdés
Szoktam néha olyanokat csinálni hogy a tükörben vagyok és nem ismerem fel magam hanem valaki más vagyok. De szokott olyan is lenni hogy beképzelek magamnak dolgokat. De nagyon erősen. Tehát mondjuk pl. Ha sétálok az utcán akkor mintha egy ember velem lenne. Pedig nincs is ott. Csak ugy oda képzelem mintha beszélgetne velem. Szoktam válaszolni rá. De remélem hogy csak a gondolataim illetve a fantáziám játszik velem. Kicsit tudok azonosulni hozzá ha beképzelem magamnak ezt az embert aki nincs is ott de hát nem tudom hogy ez miért van. Ez nem hallucinálás mert én nem látom hogy ott van de kezdd idegesíteni hogy olyan érzésem van mintha 2 lenne belőlem vagy mi. Azóta van ez amióta engem sorozatos traumák értek. Mit gondoltok? Skizofrénia? Erre mondta a pszichiáterem hogy az vagyok. Bár sok mindent mondott úgy hogy titeket kérdezlek. Pszichológussal enyhült szerencsére de még mindig ritkán előfordulnak az ilyesmik. Mellette ott van hogy depressziós is vagyok. Nem az az önvagdosós fajta mert hát azt nem gondolnám hogy megtenném. Mit kéne tegyek?
2018. szept. 5. 12:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Enyhe skizofrén tünet.
2018. szept. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 NekoOo ***** válasza:

Ez a harmadik kerdes ahova valaki azt írta hogy skizo a kérdező...

Disszociativ identitaszavar is lehet, ha tobb éned van. Alterszemelyiseg, aki veled van, ha egyedul vagy, nem látod csak kell melléd, tudod, hogy ő a gondolatod hogy nem személy, csak kell egy megnyugtató "én ". A traumak következtében sűrűn előfordul a disszociacio.

Az, meg hogy idegen a tukorkeped erősíti a disszociativ zavart, hiszen azt deperszonalizacionak hívják,ami a disszoccal jar.

2018. szept. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!