Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáter kezelőorvos...

Pszichiáter kezelőorvos inyekciós kezelést ad és teljesen tompa vagyok tőle, mi van akkor ha többet nem mennék el kezelésére, utánam küldené a mentősöket vagy mit tehet egy orvos ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
2018. szept. 7. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Mire kapod az injekciót? Skizofréniára?

Amúgy semmit sem tud tenni ő személyesen, nem tudhatja, miért nem mentél el, és nem is fog kutakodni utánad. Viszont én a helyedben nem hoznék ilyen döntést, nyilván oka van annak, hogy ezt a kezelési formát választotta. Ha abbahagyod, akkor valószínűleg visszaesel és akkor tényleg a mentő visz el.

2018. szept. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hogy a gondolataim helyén legyenek, de én szeretnék tovább tanulni, jogsit letenni magyarán élni és kinyögi nagy nehezen az orvos hogy évtizedekig vagy akár életem végéig is kezelni (inyekciózni) fognak... Tehát elég szorosra kötötték a gatyát! Kérdem én, jogilag mit tehet ha azt mondom hogy kezeltesd azt akit akarsz élete végéig, én léptem:, élni!
2018. szept. 7. 18:18
 3/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az attól függ, hogy mennyire veszélyes az állapotod vagy másokra nézve mennyire veszélyes.
2018. szept. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szóval a kezelőorvoson múlik, köszi.
2018. szept. 7. 19:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Vagy kérsz egy másik orvostól szakvéleményt vagy befekszel kórházba ahol beállítják rendesen a gyógyszeredet. Kaphatsz más hatóanyag-tartalmú szert is vagy ha TÉNYLEG beszeded a gyógyszereket, akkor kaphatod tablettában is, de akkor együtt kell működnöd és csak akkor változtathatsz a gyógyszereléseden ha az orvos azt jóváhagyta.

2018. szept. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod.
2018. szept. 7. 21:17
 7/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akkor nem jó a helyzet, mert ezek szerint komoly baj van. Hogy jogilag mit tehet meg nem tudom, de értesítheti a hatóságokat, hogy nem jelentél meg és ha megtalâlnak, akkor már zárt osztályra kerülsz.
2018. szept. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mi számít komoly bajnak!? Amugy köszi válaszod!
2018. szept. 7. 21:43
 9/10 Ypszilon1980 ***** válasza:

Mondjuk kárt tehetsz magadban vagy másokban, nem vagy beszámítható, kárt tehetsz valakinek a vagyontárgyában, stb.

De én is csak hangosan gondolkodok, nem vagyok szakember, nem tudom a diagnózist sem.

2018. szept. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tomszi 21 válasza:
Szia. Bocsi, de véleményem szerint az amit kapsz úgy hívják szakmai nyelven, hogy Szedálás és ezt elég komoly mentális betegségek esetén alkalmazható és olyan betegeknél akik bent fekszenek valamilyen Egészségügyi intézményben pl:kórház, pszichiátria, fogyatékosok, isősek otthona, mert ezek a betegek Ön és Közveszélyesek. Magas fokú agresszió, skizofrénia, hasatt személyiség zavar, traumák és balesetek által kiáltott agyi sérülés miatt kialakult mentális zavar stb... Én meg nem hallottam olyat, hogy bárkit is kezeltek volna az otthonában pszichiátrián kiírt injekcióval. Ha nem gond megkérdezhetem, hogy mit és miért kapod, nyugodtan írd meg privát üzenetben. Egy ápoló véleménye.
2018. nov. 6. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!