Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám jól elfogadni...

Hogyan tudnám jól elfogadni magam?

Figyelt kérdés

Papíron epilepsziás vagyok de az a lényeg hogy van valahol az agynál egy heg ahol nagyon ritkán nem jutnak át az információk és ilyenkor annyi van nálam hogy max fél percig nem tudom hol vagyok, nem reagálok ilyenek.

És valahogy én ezt 18 évesen sem tudom/merem felvállalni mert úgy érzem ciki viszont ott van az is hogy ha nem vállalom fel akkor mi van ha történik ilyen és meglátnak. Eddig mindig úgy álltam hozzá hogy ilyenen igazából nincs és nem kell vele foglalkozni Es eddig összesen 7 embernek mondtam el és most hogy a barátom is rakerdezett jöttem rá hogy ez így nem normális/egészséges inkább szeretném elfogadni magam úgy ahogy vagyok.

Ezt honnan kéne kezdenem? Hogyan sikerülhet elfogadni magam?

Légyszi normális válaszokat!



2018. szept. 7. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
10%

Szüleid életmódjával nem volt gond a fogantatásod idején?


Nem volt ELHALLGATOTT alkoholprobléma véletlenül? Akár az egyik, akár a másik szülő esetében? Esetleg mindkettőnél?


Ui: az alkoholizmus komolyan hatással van a magzat fejlődésére! (Tartós rendellenességet okozhat, károsan befolyásolhatja az idegsejtek működését!)

2018. szept. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem volt sőt mivel én voltam az első így anya a szokásosnál is jobban vigyázott (elvileg) amit el is hiszek mivel nagyon ritkán isznak most is akkor is ünnepekkor és a testvéreim születésekor sem volt semmi ahogy emlékszem
2018. szept. 7. 22:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan úgy ahogy írtad,elfogadod magad ilyennek és kész.Ne szorongj miatta,ne idegesítsen ilyen vagy és kész.Ha van olyan aki ezt nem tudja elfogadni, azzal meg ne foglalkozz.Ennyi.
2018. szept. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A tüneteid alapján ez egy absence roham, ilyenkor úgy érzed magad, mintha fizikailag ott sem lennél.

Kapsz-e megfelelő gyógyszeres kezelést?

2018. szept. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es válaszoló szakértő lehet a témában Kérdező!


Nyugodtan válaszolhatsz Neki!


Ui: nem mindenki "trollkodni" jön fel erre az oldalra. Léteznek még Segítőkész Emberek!

2018. szept. 26. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kapok gyógyszeres kezelést (tegretol, frisium) és igen eléggé úgy szoktam érezni magam mintha ott sem lennék
2018. szept. 26. 21:53
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első lépés, hogy te rájöttél : nem másokhoz kell idomulnod, bárkiknek kényszeresen megfelelned, hanem elsősorban saját magadnak. Sokan nem jutnak el ehhez a felismeréshez sem.


Következő, hogy valóban AKARD elfogadni magad, ne az legyen a hozzállásod, mint jelenleg (ti.: "ezt 18 évesen sem tudom/merem felvállalni")!

Ez alapból rossz start ahhoz, hogy elérd a magad elé tűzött célt.

Abban pedig, hogy felvállald ÖNMAGAD ( tehát azt aki TE VAGY, nem más és mások véleménye), ahhoz az kell, hogy felismerd a pozitív tulajdonságaidat, tisztában legyél az értékeiddel is és ráadásul NE FÉLJ ÉLNI IS AZOKKAL!

Csak ha tisztában vagy önnön magaddal, fogod felismerni,

hogy ki bírál jóindulattal, ki segítőkész, ki csak tudatlan,

kinek melyik megnyilvánulása rejt primitív bántást, rosszindulatot, kié csak szimpla tapasztalatlanságot,

vagy tőled való félelmet és előítéletet.

Akkor könnyen felismered azt is, kinek a "véleményére" adj és ki az, aki méltatlan a társaságodra. TE válogasd meg, kire-mire pazarolod a tapasztalatgyűjtésre áldozandó idődet, energiádat.

Nem feltétlenül egyedül kell megbirkóznod ezzel a feladattal, támogató társakat és a célhoz vezető "eszközöket" is vegyél igénybe. Ahol kiemelkedőt nyújtasz, bizonyítani vagy képes (legyen az sport, tanulás, bármi és akármi) , ott ne tagadd el, hogy te is lehetsz valamiben jó!

Küldtem neked privit : kitűnhet, hogy kiemelkedő tehetségek is éltek-élnek hasonló betegséggel, mégis maradandót alkottak. Ők nem engedték ki a kezükből a maguk sorsának alakítását. Tették a dolgukat, felvállalták önmagukat és nem annyi marad-maradt belőlük az utókor számára, hogy néha-néha volt egy-egy absence rohamuk, vagy akár nagyon gyakran súlyos nagyrohamuk. Hanem akár példaképpé, követendő vagy éppen irigyelt emberekké váltak.

Te is tedd helyre magadban, hányadán vagy !

Vedd észre : nem biztos, azokhoz kell "felnőnőd", ragaszkodnod, akik nem képesek elfogadni téged úgy, ahogyan vagy, hanem elvárnák, hogy állapotod miatt "alárendeltnek", félembernek érezd magad.

Fogadd el, és tanuld meg szeretni, tisztelni magadat.

Nézz körül: jelenleg nem te vagy ebben a legnagyobb akadály, nem te nehezíted meg elsősorban a saját helyzeted?

Fejben dől el... a te fejedben! Jó esetben rájössz, mik a valós emberi értékek és arra, hogy nem kell minden véleményt, "ítéletet" lehajtott fővel és megalapozott felülbírálat nélkül fogadnod. Amint tisztában leszel magaddal, arra is rájössz, hogyan sikerülhet elfogadnod azt az embert, aki te vagy, és hogyan viszonyulj azokhoz, akikkel az életedet megosztod.


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

2018. okt. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én magamon azt tapasztaltam, hogy az alkohol az egyik legveszélyesebb kiváltója a rohamnak.
2018. okt. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele, valakinél rögtön a grand mal jön elő.

Elég sz*r helyzet sajnos, sokat nem tudsz tenni, csak beletörődni és elfogadni magadat.

2019. ápr. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!