Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyszeri MDMA használat...

Egyszeri MDMA használat okozhat mélyreható változást a világlátásban?

Figyelt kérdés
Teljesen elidegenedett, mizantróp, emberek viselkedését megvető szemléletből egy megértőbb, elfogadóbb személyiség kialakulása köthető ilyen élményhez? Úgy tudom, PTSD kezelésére akarták törzskönyveztetni a hatóanyagot.

2018. szept. 7. 21:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Előfordulhat..., habár szerintem ritka hogy ilyet beadjon. Inkább az van hogy a hatása alatt átéli a használó hogy milyen lehetne, ha nem korlátozná le magát. Erre emlékezni is fog - vagyis beépül, és utána a használat előtti személyisége már nem teljesen úgy alakul vissza. Viszont ez sokféleképp átélhető, és rosszul is elsülhet a dolog, mert nem biztos hogy utána megfelelőlen be tudja építeni a tapasztalatot. Ezért is kell valaki külső segítő "szakember,, aki irányban tudja tartani ezt a folyamatot. Aztán az egyszeri élmény lehet olyan jó is, hogy utána nem tudja elengedni a használó, bár az EX esetében azért ez is ritka mivel pár hónap alatt gyengül az élmény intenzitása. De szerintem nehéz ügy ez.., bár jóval biztonságosabb mint pl az LSD vagy a hallucinogének - de felületesebb is.


A személyiségén magának kéne dolgozni szerintem, ha pedig tudatilag készen áll ilyen "utazásokra,, akkor már nem külső forrásból kéne megoldani - hanem pl meditációval vagy más belső úttal. Igaz több idő de biztonságosabb is, és ami fontos hogy - tartósabb.

2018. szept. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!