Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy év nyugtató szedéstől...

Egy év nyugtató szedéstől lehet valami problémám?

Figyelt kérdés
Utolsó évemet kezdtem a suliban, de már nagyon nehezen bírom. Egyszerűen mindenhez sok erő kell, ahhoz hogy felkeljek reggelente, hogy bemenjek.. és minden nap alig várom, hogy kiszabaduljak. Suli előtt már fizikai tüneteim vannak. Muszáj végig csinálnom, nem hagyhatom ott. Viszont annyira magam alatt vagyok most, hogy az egyetlen gyors megoldást a nyugtatóban látom. Ha egy évig szedem, persze nem minden nap, lehet belőle valami baj?

2018. szept. 9. 07:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Magadtól ne szedj be semmit, beszélj orvossal.

De szerintem akkora baj nem lesz belőle, nem ördögtől való a szorongáscsökkentő, inkább az, mint hogy összeroppanj.

Amúgy annyi bajod lehet, hogy hozzászoksz, ezért kell az orvos, aki majd lehoz róla.

2018. szept. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Már minden nap rosszul vagyok, gyakran sirok is, annyira kikészültem.

És tényleg csak a legszükségesebb esetben nyúlnék hozzá, nem folyamatosan, hiszen rudom hogy sokat rontana a tanulás minőségén és az eredményeimen is.

2018. szept. 9. 08:24
 3/13 A kérdező kommentje:
*tudom
2018. szept. 9. 08:24
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

Nem vagy komplett, komolyan!


Ha beteg vagy, menj orvoshoz, és kövesd az utasításait!

Az is lehet, hogy egész másra van szükséged, nem nyugtatóra!

Az is lehet, hogy egyszerű kamaszság, hiszen mindenkinek egyre nehezebb a stresszt tűrni, ahogy közeleg az érettségi.

Az is lehet, hogy attól van, hogy éjjelente a számítógépen játszol ahelyett, hogy aludnál. Semmit sem tudunk az életmódodról. Lehet, hogy azzal csinálod ki magadat, hogy nem eszel rendesen, vagy hogy hánytatod magad. Bármi lehet.

Semmit se tudunk arról se, hogy korábban milyen betegségeid voltak, vagy hogy most mik vannak, hogy már milyen gyógyszereket szedsz, meg még millió dolgot nem tudunk. Nem is vagyunk orvosok. De ha azok lennénk is: még csak nem is láttunk, és főleg nem vizsgáltunk meg. Hogy jut eszedbe itt kérni tanácsot, ilyenektől, ilyen körülmények között?


Pont most akarod tönkretenni magad, amikor a legfontosabb lenne, hogy a legjobb kondiban legyél?!

2018. szept. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem középiskolás vagyok, hanem egyetemre járok.

Nem érettségire, hanem államvizsgára készülök.

Nem egész éjszakán át számítógépet nyomkodó kölyök vagyok, hanem

egy 22 éves lány.

És rengeteg dolog ért az elmúlt időben, a pár nappal ezelőtti egy temetés volt a családban. Semmi más bajom nincs, csak elég durván stresszes tipus vagyok, és az egyetemet is nagyon nehezen viselem már lelkileg, csak nem az utolsó évben szerettem volna feladni, ha már eddig eljutottam.

2018. szept. 9. 08:39
 6/13 anonim ***** válasza:

Orvos nélkül NE!

Lehet, hogy nem nyugtatót ad, hanem hangulatjavítót, az is lehet, hogy nem talál indokoltnak semmit (bár azt kétlem!), de magadtól ne szedj be semmit!

2018. szept. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Na látod, egy csomó minden még csak most derült ki, hogy lehetne itt felelősen gyógyszert javasolni?


Egyébként is, ha mostanában volt egy haláleset, akkor miért kéne máris egy teljes éven keresztül gyógyszerezni magadat?


Orvos nélkül semmit!

2018. szept. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Lehet
2018. szept. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Az egyik osztalytarsamnak is voltak ilyen tünetei tavaly, róla kiderult hogy depressziós és azért kell kezelni nyugtatoval meg hangulatjavitoval.
2018. szept. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nyilván tapasztalatokra voltam kíváncsi, akik már mentek végig hasonlón.

És nem konkrétan a haláleset miatt szerettem volna szedni bármit is, nem tudom ezt honnan veszed.

Csak említettem, hogy hozzájárult a mostani lelkiállapotomhoz.

2018. szept. 9. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!