Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az rendben van, hogy a szorong...

Az rendben van, hogy a szorongásoldótól még jobban szorongok?

Figyelt kérdés
2 hete kezdtem el szedni, hogy jobban legyek, de csak rosszabbul lettem. El fog múlni ez, vagy inkább dobjam ki a kukába ezt a klassz gyógyszert?

2018. szept. 10. 10:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, a gyógyszer Cymbalta antidepresszáns.
2018. szept. 10. 10:45
 2/8 piku78 ***** válasza:
100%
Szia,teljesen normális amit érzel.Antidepi esetében az első 2-3 hétbe felerősödik a szorongás.1-max 2 hét mulva már jobban kéne hogy legyél.Amúgy nemkaptál mondjuk Xanax nyugtatót arra az időre még beáll az antidepi hatása?
2018. szept. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. 3-4 hét minimum kell, hogy hasson.
2018. szept. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat, mentek a zöldek. Régebb óta szorongok, erre szedtem 2x 0.5 Rivotrilt, amit most a duplájára kellett emelnem, hogy ne bolonduljak meg. A dr nő azt mondta, hogy az antidepresszánssal még csökkenteni is tudom majd a nyugtatót. Hát nagyon remélem.
2018. szept. 10. 11:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Na, akkor én írok egy kevésbé megnyugtató választ. Ha jól tudom a Cymbalta SSRI típusú gyógyszer. Mielőtt egy szemet is bevennél, járj utána, hogy mi az a PSSD. Talán itt kezd: [link]


Én sajnos nagyon ráfaragtam, te tanulj az én hibámból! Mondd meg az orvosnak, hogy találjon ki mást, mert azt a patkánymérget nem vagy hajlandó szedni.

2018. szept. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, és az SSRI gyógyszereknél szerintem még akár a nagyobb dózisú benzodiazepinek is kevésbé rosszak. Én a te esetedben megróbálnám a Medazepám hatóanyagot. Ennek a szorongásra nagyon jó hatása van, és talán a leghosszabb felezési idejű benzó, tehát nagyon kevés kell belőle. Nekem ez jött be legjobban.
2018. szept. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem SSRI, hanem SNRI típusú antidepresszáns a Cymbalta, párom is szedi, semmi probléma nincs vele, ne félj tőle.

A nyugtatók addiktív szerek, ezért nem javaslom.

2018. szept. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az SNRI típusú gyógyszerek kettős hatásúak, tehát szerotonin reuptake hatásuk is van, ezért általam fentebb jelzett tünetegyüttes ezek esetében is előfordulhat.
2018. szept. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!