Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyáltalán nincs önértékelésem?

Egyáltalán nincs önértékelésem?

Figyelt kérdés
Régóta aggaszt ez a dolog. Úgy kezdődött, hogy nem voltam megelégedve magammal, se külsőileg se belsőileg. Mindig kritizáltam magam gondolatban, annyiszor, hogy már teljesen hétköznapivá vált. Nem egyszer volt olyan pl, hogy mentem az utcán, és a fejem egyszerűen tele volt olyan gondolatokkal, hogy úristen mit gondolhatnak mások a külsömről, hajamról/fejemről/arcomról.. Mindenről. Annyira rosszul éreztem magam mások előtt hogy hányingerem is lett.. Komolyan szenvedés volt, ráadásul imádkoztam hogy ne találkozzak ismerőssel. Ha emberek szemébe kell néznem, nem mindig megy, és elég gyakran dadogok, pedig nincs egyébként beszédhibám. Mindig is stresszeltem és szorongtam, gyerekkorom óta (most 16 vagyok) és nem tudom mihez kezdhetnék. Vannak olyan kisebb pánikot keltő "rohamaim", amik szerintem tényleg picik, az okozza hogy azon gondolkozom hogy mi baj van velem. Minden este sírnom kell hogy kisírjam az aznapi stresszt. Én vagyok a legnagyobb ellenségem szerintem. Nagyon maximalista vagyok magammal külsőileg, és sosem érzem, ha szeretnek.(tényleg nem) Úgy érzem igazából nincs oka annak, hogy létezem, és nem vagyok fontos. Kérlek, ezt ne vegyétek hisztinek,mert nem az. Sosem hisztiztem semmiért. Sokszor gondoltam öngyilkosságra, pedig nem vagyok depressziós. Valószínűleg azért, hogy megszabaduljak a stressztől. És mivel piszkálom magam, most is azon filózok, hogy mivan ha semmi bajom csak túlzásba viszem. Kérlek segítsetek. Szerintetek mit tegyek? Bocsi a hosszú kérdésért.

2018. szept. 10. 22:10
 1/2 anonim ***** válasza:
92%

Van önértékelésed, csak sz.ar.

Menj pszichológushoz.

2018. szept. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
95%

Hát igen magadat piszkálod, és a saját gondolkodásod miatt szenvedsz - ezt jól látod is. Vagyis Te csinálod az egészet, illetve a tudatod/gondolataid.

Ezzel kéne valamit kezdeni, mert ez elég paradox hogy az ember a saját gondolatai miatt szenvedjen.

Erre vannak módszerek de minden esetben "belső útra,, gyakorlásra/erőfeszítésre van szükség hogy a szokásos tudati mintázatainkat meg tudd szüntetni, vagy megfelelő irányban tudd tartani.

Pl. az egyik ilyen lehetőség hogy gyakorolj valamilyen meditációt.

Így tapasztalhatod a gondolatok keletkezését, és akkor meg tis tudod őket szüntetni - vagyis ki tudod vonni belőlük az energiát.

2018. szept. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!