Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert ijesztgetnek a gyogyszer...

Miert ijesztgetnek a gyogyszerrel?

Figyelt kérdés
Panikra kaptam antidepresszanst meg szukseg eseten nyugtatot. Azota mast se hallgatok a csaladomtol, hogy be ne szedjem, meg hogy fuggo leszek, amugy is fejben dol el, ezzel csak tonkreteszem magam. Baratom is majdnemhogy szertartast rendez a gyogyszer elkezdesere, mert nem tudni hogy fogok e aludni, feszult leszek e. O abszolut nem ismeri ezeket a gyogyszereket, azt gondolja, hogy teljesen mas szemelyiseg leszek, elveszit. A csaladom mar kicsit kozebbrol ismeri ezeket, igaz csak a nyugtatot. Idokozben rajottem, hogy nem engem feltenek, nem miattam aggodnak hanem sajat maguk miatt. De ezzel csak megjobban megijesztenek, amugy is felek tole. Tenyleg ilyen hatasai lesznek? Amig nem szedem addig vannak az utolso napjaim "normalis emberkent"? Utana mas leszek, akar ontudatlan is? Nagyon bizonytalan vagyok igy.
2018. szept. 11. 09:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem leszel más. Főleg, ha a megfelelő gyógyszert írták fel neked. Segíteni fog a pánikon. Tapasztalatból beszélek. Persze nem oldja meg a gyógyszer önmagában a problémát, de segít. Ne félj beszedni.
2018. szept. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azoktól a dolgoktól egyáltalán nem kell félned, amiket leírtál. Az antidepresszáns nem okoz függőséget, mások csak annyit vesznek észre rajtad majd, hogy szűnni fog a pánik, jobb kedved lesz, az alvásodra semmi hatása nem lesz. A személyiséged egyáltalán nem fog változni tőle.


A nyugtató (mindegyik Benzodiazepin hatóanyagú szer) erősen addiktív, ezért ezeket csak addig szokták felírni, amíg az antidepresszáns hatása kialakul, ez 2-3 hét, ennyi idő alatt komoly függőséget nem okoz, simán le lehet tenni.


Viszont, hogy ne legyen minden szép és jó, az SSRI antidepresszánsoknak van egy nagyon kellemetlen, és adott esetben egy nagyon kellemetlen mellékhatása, ez a PSSD. [link]


Ez a mellékhatás ha kisebb mértékben is, de előfordulhat SNRI típusú antidepresszánsoknál is.


Ezért azt javaslom, hogy mindenféleképpen próbálkozz alternatív terápiával.


Amiket leírtam, javarészt saját tapasztalatból írtam.

2018. szept. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
...nagyon kellemetlen, és adott esetben egy nagyon súlyos...
2018. szept. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Februar ota jarok pszichologushoz, sokat sot rengeteget javultam, de megrekedtem egy szinten. O ajanlotta, hogy akkor probaljuk meg a gyogyszert.
2018. szept. 11. 09:55
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez a PSSD mennyire gyakran fordul elo?
2018. szept. 11. 09:55
 6/10 anonim ***** válasza:

Ott van a linkelt wikipedia cik 2.2. pontjában az előfordulási gyakoriság.


Ha jól emlékszem egy másik cikkből, a 95% fölötti előfordulási gyakoriság az Eszcitalopram hatóanyagra vonatkozik (originális gyógyszer: Cipralex, generikumai: Escitalopram Sandoz, Scippa...)

2018. szept. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De ez nem maradando ugye?
2018. szept. 11. 10:28
 8/10 A kérdező kommentje:
Lany vagyok egyebkent, gondolom ferfikent ez sokkal kellemetlenebb lenne. Egyebkent a libidom miota ez a panikolos bajom van, nagyon lecsokkent. Egyszeruen nincs kedvem a szexhez, 10bol 8alkalommal csak a parom kedveert egyezek bele. Nem arrol beszelek, hogy abszolut nem erzek semmit, de abszolut nem ilyen voltam 1 evvel ezelot.
2018. szept. 11. 10:32
 9/10 anonim ***** válasza:

"komplex szexuális, érzelmi és sok esetben kognitív diszfunkció, amely tartósan fennmaradhat hónapokig, évekig, vagy meghatározatlan ideig az antidepresszáns kezelés befejezését követően"


Nem tudom, milyen hosszú időre visszamenőleg vannak tapasztalatok, de a "meghatározatlan ideig" eléggé ijesztő kitételnek tűnik nekem.


Egyébként ezzel a témával az abszolút hiteles (nem blikk, meg origo szintű) Journal of Affective Disorders honlapot [link] érdemes böngészni.

2018. szept. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Közvetlenül nem tartozik a témához, de érdemes megfigyelni egy érdekes dolgot. Több honlapon az embernek gigabájt mennyiségben tolják az arcába a különböző (nyilvánvalóan minden tudományos alapot nélkülöző, semmit nem érő) gyógymódokról szóló cikkeket, addig azokért a cikkekért, amelyek mögött komoly szaktekintélyek, és kiterjedt klinikai, laboratóriumi, statisztikai kutatások állnak, bizony több 10 $-t ki kell fizetni, ha az ember el szeretné olvasni.


Ezzel igazából arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy mindig nézzük meg a forrást, mert az interneten mindent, és mindennek az ellenkezőjét is lehet olvasni. Igazság általában egy van, hazugság viszont mindig végtelen.

2018. szept. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!