Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetek úgy mentális retardált...

Lehetek úgy mentális retardált, oligofréniás, hogy ez 22 évig senkinek mem tűnt fel?

Figyelt kérdés
Sőt a legtöbb ember (tévesen) nagyon okosnak szokott tippelni...
2018. szept. 11. 11:22
 1/5 A kérdező kommentje:
Ha én úgyérzem, hogy az vagyok, akkor pszichológushoz kell fordúlnom, vagy kihez?
2018. szept. 11. 11:23
 2/5 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy az lennél? Milyen tüneteket látsz magadon?
2018. szept. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jelentősen átlag alatti IQ (70 vagy az alatti) jellemzi az ilyen embereket.


Nekem az online teszteken, ahol mindenkinek 140+ szokott lenni az eredmény, olyan 90 körüli szokott kijönni.


Illetve nem tudok normálisan kommunikálni, viselkedni a szociális helyzetekben, ez lehet szociális fóbia is, de egy tünet is...


Meg abszolút úgyérzem, hogy elértem a felső határaimat és a sok tanulás ellenére érzékelhetően alacsonyabb az inteligencia szintem mint a körülöttem lévőknek.

A felfogó képességem is.


Gimiben volt is tanulási nehézségem.


Nagyon sokat olvasok klasszikus irodalmat, mert szeretem, mégsem tudok megtanulni helyesen írni és úgyérzem, hogy szegényes a szókincsem ami szintén tünet.


Egyébként jártam már pszichológusnál, de hivatalós IQ teszten még nem voltam.

2018. szept. 11. 14:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Kizárt.

Hogy a kamu IQ-tesztekkel miért nem boldogulsz, azt nem tudom. (Amiken sokaknak 140+ jön ki, azok mind kamuk. Tudomásom szerint magyar nyelven egyetlen egy létezik online, a MENSA tesztje. De nem javaslom, hogy próbálkozz azzal, mert esetleg még jobban megijednél...)

Amit viszont biztosan tudok: 70 alatti IQ-val senki nem jut be gimnáziumba, de még csak egy normál általános iskolát sem tud elvégezni. Ezek a gyerekek speciális iskolákba járnak (régen "kisegítő iskola" volt a nevük), ahol teljesen mások az elvárások, mint a normál sulikban: az értelmi fogyatékosság súlyosságától függ a tananyag - pl. enyhe értfogyi gyerekek 6.-ban tanulnak matekból "normál 3.-os" anyagot, úgymint műveletek háromjegyű számokkal, meg ha jól emlékszem, a szorzótábla, de lehet, hogy az 5.-es náluk (normál suliban 2.-os). Középsúlyos értfogyiknál pedig csak 4. osztály végére tanulnak meg írni és olvasni (elvileg, mert gyakorlatilag van, aki még akkor sem), és 20-as számkörben van a számolás.

Max. 70-es IQ-val rendelkező értfogyi gyerekek csak jelentős késéssel tudnak megtanulni alapdolgokat, pl. orrot fújni, cipőfűzőt kötni vagy késsel és villával enni 9-10 éves kor körül; de van, aki még később, mások meg soha.


Szóval ne aggódj.

2018. szept. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A szociális dolgok alapján esetleg autista/Aspergeres lehetsz, de ehhez az is kell, hogy még rengeteg más tüneted legyen.
2018. szept. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!