Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Általánosságban a páciens...

Általánosságban a páciens tegezi a pszichológust?

Figyelt kérdés

18 vagyok (fiú), hetente (néha kéthetente) járok pszichológushoz, lassan 6 hónapja. 34 éves, kedves nő. Tök sok problémáról/gondolatról meséltem már neki, tehát nem a szőnyegtisztításról beszélgetünk, ennek ellenére még mindig nem ajánlotta fel a tegezés lehetőségét. Igazából az zavar ebben, hogy néha nehezemre esik magázva megfogalmazni a mondatokat, illetve sokkal barátságosabb lenne az egész helyzet, ha tegezhetném. Viszont ezt nem merem neki elmondani.


Mit tapasztaltatok, a ti esetetekben tegezés volt? Mennyi idő után?


2018. szept. 11. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem, semennyi idő után sem.

Ez nem az a viszony.

2018. szept. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
#1-nek tökéletesen igaza van. Felejtsd el a tegeződést!
2018. szept. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Egyáltalán nem.
2018. szept. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

A pszichológus nem a barátod, akivel tegeződni kell.

Ebben a felállásban a tegeződés nem opció.

2018. szept. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Én egy bérházban lakom a pszichológussal, akihez magánba járok. Mi tegeződünk.

Ebben az is benne van, hogy nem teljesen idegenként mentem hozzá.

2018. szept. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológushoz olyanhoz jobb menni, akivel semmi előzetes ismerertség nincs. Ezt egy pszichiáter barátom mondta.
2018. szept. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

Én nem tegeztem a sajátom, de másokat hallottam, hogy tegezték. Szerintem nyugodtan felvetheted, örülni fog, ha így könnyebben megnyílsz neki. Fontos az őszinteség. A kor itt nem számít, sem a pozíció. A pszichológus igenis a barátja kell, hogy legyen a kezeltnek. Ha a fejlődésed ez támogatná, az neki is nagy segítség lenne a munkájában.


A pszichológus arra van, hogy megtapasztalhasd vele az emberi kapcsolatokat biztonságos környezetben. Így aztán az is előfordul, hogy megölel, ha úgy látja, arra van szükséged. Ebben nincs semmi rossz.

2018. szept. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolónak nem tudok igazat adni, én pont úgy tudom, hogy a magázódás azért van, hogy egy bizonyos távolság megmaradjon, mivel így is épp elég erős lesz a kötődés és nehéz az elválás. Az ölelés pedig szintén tilos, szabályzat tiltja a páciensekkel való érintkezést. Persze van aki ezt nem veszi ilyen szigorúan.
2018. szept. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!