Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofréniából tényleg meg...

A skizofréniából tényleg meg lehet gyógyulni?

Figyelt kérdés

Sok embertől hallottam, hogy meggyógyult az Paranoid Skizofréniából.

De nem értem, hogy hogyan, amikor ezek a beteg emberek elvesztik a realitás érzésüket és azt hiszik a valóságban élnek.

Tehát nem tudják, hogy ők betegek lettek, mert azt hiszik, hogy egész életükben ilyenek voltak és ez normális. Nem veszi észre, hogy gondok vannak vele.

Nálunk a testvérem skizofrén és nagyon szeretném ha meggyógyulna, de sajnos nem hiszi el, hogy beteg, mindig szorong, visszatartja a levegőt, paranoiás, hallucinál, gyógyszert nem hajlandó szedni mert rosszul érzi magát tőle.

Sok fórumon olvastam, hogy emberek meggyógyultak a paranoid skizofréniából, azért, mert meg akartak gyógyulni!!!!

De hogyan ???? Ha pont az a betegség lényege, hogy egészségesnek gondolod magad.


2018. szept. 11. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. Sajnos még nem létezik igazán hatékony gyógymód, kezelni azonban lehet.
2018. szept. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%
Nem lehet.
2018. szept. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nemigen. Természeti népeknél állítólag előfordul, vannak rá módszereik. Van, hogy kevéssé zavarja az embert az életvitelében. A gyógyszerekkel valamennyire csökkenthetők a tünetek. Lehetséges, hogy valamilyen módon máshogy is. Meggyógyulni nemigen lehet, főleg a paranoidból. ha azt se hiszi el, hogy beteg...
2018. szept. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Személy szerint én is hasonló gondokkal küzdök sajnos...

Szedem a gyógyszereket rendszeresen (ez nagyon fontos) A gyógyszerek enyhítik a tüneteket de sajnos nem gyógyítják meg teljesen (ez saját vélemény vagy tapasztalat inkább)


Nekem is van egy testvérem (öcsém) ő szerencsére egészséges és örülök is neki. A család támogatása nagyon fontos! Szerencsére szerető családom van és megadnak nekem mindent amire szükségem van.(apám, anyám, öcsém, nagyszüleim stb:.) Én meg... fogalmam sincs hogyan tudnám viszonozni/megköszönni nekik amit értem tesznek, de én is nagyon szeretem őket és próbálok szót fogadni nekik.

Egyetem mellett diákmunkát vállalok, most éppen a második diplomámat szerzem meg nemsokára


Én azt mondom, ha szeded a gyógyszereket, betartod az orvosok utasításait és kerülöd a könnyű drogokat is ( gondolok itt az alkoholra) akkor van remény egy jobb életre!

2018. okt. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. ápr. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!