Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez esésgégés?

Szerintetek ez esésgégés?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok és még mindig itthon lakom. Anyám nem tud elengedni. Minden reggel készít reggeliit mint egy kisgyereknek. Kioktat mindig hogy ő tapasztalt. 22 éves korában már volt férjnél, már volt Amerikában, csomót utazott Europában, én meg itthon ülök, barátok nélkül mert mindig rá hallgattam.

( folyton papol, leribizliz minden lányt - így is nevelt hogy ők ilyenek, közben ő már 16 évesen túl volt rajta. Én csak 20 évesen)

Apa nélkül nevelt egyedül. Fogalmam sincs milyen egy normális család és milyen abban élni. Világ életemben szidott minden férfit. Guns and rosest hallgatott meg mindig a macsósabb srácokra bukott engem meg visszafogottnak szenének nevelt. (Magamtól jöttem rá hogy az ilyenektől menekülnek a lányok)

Itthon lakok és egy jó ideig még itt fogok, de így nincs normális szexuális életem sőt semmilyen se. Önértékelési zavaraim vannak, nincs normális világképem - anyám ezos neveltetéséből fakadóan, koros önbizalomhiányban szenvedek.

Ha meg felhozom akkor mindig terel, csúsztat megsértődik vagy egyébb női praktikákkal bűntudatot kelt bennem. Fiatal férfiként gyakran a gyerek szerepben érzem magam, sokszor úgy érzem elszöknék itthonról, hagyjon már békén. De függővé tett mindenben. Minden jogi papírt ő intéz nekem fogalmam sincs hogy kell ezeket intézni, mindent ki vesz a kezemből.

Hogy legyek független? Hogy szakítsam el a láncaimat?

Más is van ilyen helyzetben?



2018. szept. 11. 21:49
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerezz magadnak munkát és költözz el otthonról. Önállósodj, ne félj az új dolgoktól, és merj nemet mondani. Az nem élet ha mindig másokra vársz hogy megoldódjanak a dolgaid, főleg ha férfiként akarsz magadra tekinteni. Egy nőnek se kell olyasvalaki aki még nem bújt ki a tojáshéjból. Nekem is hasonló anyám van, mindent megcsinált helyettem és nekem így fogalmam se volt arról hogy mi hogyan működik mert minden a fenekem alá lett téve. Aztán egy nap a munkahelyem miatt el kellett költöznöm és akkor rám zúdult minden. A hivatalos papíroktól a házfelújításon át a sütés-főzésig mindent nekem kellett megcsinálnom, ráadásul úgy, hogy azelőtt fogalmam se volt hogy milyen ruhát mivel kell mosni és mivel lehet összerakni vagy milyen mosási programot állítsak be, vagy hogy egyáltalán mire való az öblítő. Kinyitottam a számat és érdeklődtem, még ha hülyének néztek is a tudatlanságom miatt, akkor is, mert önállósodni akartam, és sikerült is. Sőt, már ott tartok hogy jobban főzök mint anyám, pedig férfi vagyok. :)
2018. szept. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!