Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám elérni, hogy...

Hogyan tudnám elérni, hogy éjszaka ne álmodjak?

Figyelt kérdés
Nem azért, mert "rémálmaim" vannak. Zavar, hogy olyan életet élek álmomban, amit nem tudok befolyásolni, zavar a kettős lét.

2018. szept. 13. 08:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Volt olyan kísérlet, hogy az alvót felébresztették, mikor az álmodó fázisba ért (szemre tett mérőműszerrel lehet mérni az alvás szakaszait) Holt kimerültek lettek, mintha napokig nem aludtak volna. Úgy tűnik élettanilag nagyon fontos, hogy az alvás fázisai természetesen meglegyenek.
2018. szept. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenki álmodik, max nem emlékszel rá, mit álmodtál.

Nekem kamaszkoromban nagyon sok problémát okoztak az álmaim. Sokszor felriadtam, zaklatottan ébredtem, ez kihatott a napomra (nem rémálmaim voltak). Szépen lassan (tudat alatt) elfojtottam az egészet. Nagyon régóta nem álmodok semmit (nem emlékszem rá) csak nagyon ritkán. Nekem most ez okoz némi frusztrációt. Jó volna néha álmodni, mert most úgy érzem, mintha a lefekvés és az ébredés közt csak egy pillanat telt volna el.

2018. szept. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:
100%

Az álmoknak (többek közt) kiegyenlítő funkciójuk van. Ha bármilyen okból nem tetszik, amit álmodsz, akkor az életeddel/veled van probléma, nem az álmaiddal.

Ha sikerülne letiltanod a zavaró álmaidat, akkor jó eséllyel valamilyen enyhébb elmebetegség fogja átvenni a helyüket. Vagyis ne a tünetet akard eltüntetni, hanem a problémát.

2018. szept. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!