Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Forduljak szakemberhez, vagy...

Forduljak szakemberhez, vagy ez normális folyamat?

Figyelt kérdés

Üdv.


Májusban hirtelen elhunyt párom nagymamája, akit nagyon szerettem, nem volt semmi extra a háttérben: idős volt.

Mindeközben sógorom állapota romlani kezdett, akit 2014 óta kezeltek melanomával. Az agyi áttétekre semmilyen hatással nem volt a kemoterápia, sajnos június végén őt is elvesztettük, az utolsó napjaihoz végig asszisztáltam én is.


Olyan helyen dolgozok, ahol nem kiszámíthatóak a napjaim. A temetés után visszamentem dolgozni, belefojtottam magamat a munkába, illetve most szeptembertől kezdtem egy esti iskolát is.


Időközben elindult bennem egy folyamat, egyre erőteljesebben érzem a szorongást (kaparászom magam, olykor nem is veszem észre), sírva ébredek, lecsökkent a libidóm, dührohamaim vannak, és jelenleg abban látom a hibát, hogy nem tudok a munkaidőm végén eljönni a munkahelyemről, mert mindig van valami, amiért bent kell maradni plussz 1,5-2 órát.. (természetesen túlóra bér nincs...)


Ma reggel a szorongásom átváltott egy féktelen dühbe, és úgy érzem elvesztettem a realitást.


A két temetés, és a stresszes munka fényében ez így normális, hogy ilyen fázison megyek át, vagy érdemes elmennem egy dokihoz??

Spedatif PC-t szedek, amikor már nagyon kínoz ez a belső szorongás.



2018. szept. 15. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, ez depresszió.

Igazából az idegösszeroppanás előszobája, de olyan nincs, hogy "Idegösszeroppanás", illetve van, csak nincs BNO kódja.

Keress külső segítséget, én azt mondom

2018. szept. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak annyit kérdeznék, hogy kiadtad-e magadból a gyászt, azaz sírtál-e az elhunyt hozzátatozóid elvesztése után, a temetésen, és utána - mert ha magadba fojtottad, az okozhatja a tüneteidet. Ki kellene kapcsolódnod, vegyél ki pár nap szabit, utazz el valahová.
2018. szept. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja! Különben az roppan mindig össze, aki magába fojt mindent.
2018. szept. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
:D Most derült ki, hogy valójában babóca okozta a teljes hormonfelfordulásomat, és tök normális, hogy így éreztem, csak nem tudtam, hogy mitől.. :)))
2018. szept. 23. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!