Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Balázsi Gabriella pszichológus...

Balázsi Gabriella pszichológusról vélemények?

Figyelt kérdés
Párkapcsolati problémák miatt keresünk pszichológust és a honlapja alapján szimpatikusnak tűnik. Tapasztalatok?

2018. szept. 16. 19:05
 1/7 anonim válasza:

Senkinek nem ajánlom. Hosszú évekig jártam hozzá. Kihasználja az ügyfeleit, a terpai nem halad, jóval tovább tart mint indokolt. A kapott információkat megosztja a páciensek között, gyakran vissza is el velük.Szinte egy szektaként működteti a prakszisát, egymáshoz küldözgetni a pácienseket.

Nem ritkán előfordul, hogy a privát életben is kapcsolatot tart velük, különböző magánéleti vagy üzleti ügyekben.


Gyokorlatilag semmilyen a szakmára jellemző etikai szabályt nem tart be.

2020. aug. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Teljesen egyetértek az előttem szólóval, akár én is írhattam volna, szó szerint.

SENKINEK NEM AJÁNLOM

Én is hosszú évekig jártam hozzá. Pszichológusi státuszával visszaél, kihasználja a pácienseit, újratraumatizálja őket (ezt a normális pszichológusom mondta), a traumáinkkal tartott függő viszonyban minket és nem utolsó sorban kibeszéli a pácienseit egymásnak, ki is gúnyolja őket (!). Az egészet ráadásul úgy tálalja mintha a fejlődésünket szolgálná. Szakmára jellemző etikai szabályok áthágását pedig úgy közvetíti, mintha ő mindenek felett állna és milyen haladó szellem lenne. De nem az, hanem olyan pszichológus, aki függőséget alakít ki azzal hogy visszaél a helyzetével, tudja hogy mik a gyenge pontjaink. Az már csak egy plusz dolog, hogy pácienseit privát életben is zaklatja. Ha valaki abba szeretné hagyni a terápiát az sem könnyű, mert megsértődik rá, kiabál és megalázza az illetőt, és ez nem vicc sajnos.

2021. máj. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Életveszélyes vele dolgozni! Szégyen, amit művel az emberekkel.


Az írott etikai normákat ( [link] egy ponton sem tartja be. Visszaél a magasabb társadalmi, politikai és gazdasági körökben mozgó ügyfeleitől kapott információkkal. Az ügyfelek nevét valamint a tőlük kapott információt ügyfélkörén belül megosztja, mint saját tudását tálalja. Ez alól senki sem kivétel!! Azokat az ügyfeleit, akikkel a munkában nem elégedett (és előbb-utóbb mindenki ebbe a kalapba kerül), a többieknek kibeszéli, gúnyolja, a terápiában kapott információkat (ügy mint magánélet, munka, családi háttér és traumák) megosztja, az ügyfeleinek ventillál.

Több ügyfelénél is bepróbálkozott azzal, hogy a magánéletben "segítsenek neki", mindenki a szakmájához - lehetőségeihez - társadalmi pozíciójához mérten. Sokan bele is mentek...

Több ügyfelétől is a terápiás óradíjon felül, százezres nagyságrendű összeget követelt, amikor a terápia alatt a "tanácsaira" hallgatva sikert értek el!!


Diagnosztizálni, kórképet felállítani, személyiségzavart megállapítani nem szeretnék és nem is tudok róla, de az alábbi "tüneteket" fontos mindenkinek tudnia, mielőtt közös munkát kezd vele:

- a közös munka nem egyenrangú, az első alkalmak során már ledominálja az ügyfeleit

- a terápiában gyakoriak a "fejhangon üvöltés"-ek, a hirtelen és elsöprő dühkitörések

- gyakran hangoztatja a világmegváltó meglátásait és egyedi összefüggés felismerését, amiért cserébe elismerést és csodálatot vár

- egyet nem értés, ellenvetés esetén a terápia bármely szakaszában képes lezárni a közös munkát, vagy legalábbis ezzel fenyegetni (függetlenül a páciens állapotától)

- zsarol!

- több ügyfelét kisajátítja, "szakmai okokra" és "személyiségfejlődésre" hivatkozva a szülei, testvére, gyereke, barátai ellen fordítja, leválasztja

- elvárja a feltétel nélküli követést ("Nem kell gondolkozni, azt kell csinálni, amit mondok!")

- a szakmában dolgozó kollégák és az ügyfelek felett állónak állítja be magát

- egy szűkebb ügyfélkört folyamatosan zaklat a magánéletben, üzleti kapcsolatot próbál velük kiépíteni, ebből hasznot húzni, párokat egymással összehozni, stb.


Az előttem szólókkal csak egyet tudok érteni: a praxisa egy szekta, az újratraumatizálások (köszönöm az előttem szólótól kapott kifejezést) pedig folyamatosak. Évekig jársz hozzá és nem érted, miért esel vissza folyton. Persze, hiszen tudja a gyenge pontodat. Meggyógyít, majd újra visszalök, hogy szükséged legyen rá. Ha vele dolgozol, biztos hogy szükséged lesz egy másik pszichológusra is, elsőként azért, hogy az általa okozott traumákat és sérüléseket feldolgozd.

2021. dec. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Csatlakoznék a fentiekhez. Hátborzongató a leírtak hasonlósága az én tapasztalataimmal is. Ami ott történt nem terápia hanem konkrét abúzus volt. A szektás hangulat bennem is többször megfogalmazódott és azon is többször elgondolkodtam, hogy nem-e egy szélhámossal volt dolgunk.
2022. márc. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Köszönet a Telex.hu-nak és Kaiser Orsolyának a cikkért, ami nagyon jól leírja, miként működik nála a "ter(ror)ápia":


[link]

2022. aug. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szigorú. Amit tőle tanulsz, azt egy életen át tudod használni, ez teljesen garantált. Éleslátó, átlát a bullshiten és nem tolerálja. Csak akkor dolgozz vele ha eredmènyt akarsz elèrni, ha csak felszínes megerősítèsgetèsrere vágysz, ő nem fogja neked megadni, de èppen emiatt működik ès hatékony. 100% ajànlom, de akaraterő, kitartás és intelligencia kell ahhoz hogy jól együttműködjetek.
2023. okt. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az itt negatív kommentet hagyók tapasztalata nem általános, hanem egyéni vélemèny. Rengeteg embert ismerek akiknél valódi életminőség javulást ért el. A pszichoterápia kemény dolog, rengeteg szembenézéssel, sok önkritikával érhető el vàltozás. Biztos vagyok benne hogy vannak olyan pszichológusok akiknél a terápia egy kellemes beszélgetés, de erősen kétlem hogy bármi éredemi fejlődés eredne belőle. Mindenkinek ajánlani tudom a Doktornőt!
2023. okt. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!