Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nárcisztikus férfitől hogy...

Nárcisztikus férfitől hogy lehet megszabadulni?

Figyelt kérdés

2018. szept. 17. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Úgy, hogy kidobod, és megszakítod vele a kontaktot.
2018. szept. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos érzelmileg nagyon hat rám. Többször megpróbáltam elhagyni mikor már ott volt hogy költözöm valahogy mindig úgy alakította hogy meggondoljam magam!
2018. szept. 17. 14:55
 3/6 anonim ***** válasza:
El kell határoznod, hogy ha törik, ha szakad, nem gondolod meg magad! Ha meginognál, emlékeztesd magad, hogy mennyire nem vesz téged figyelembe, hogy csak saját maga fontos neki! Nem vagy te senkinek a dadája.
2018. szept. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

Ennek semmi köze az ő nárcizmusához. Te nem AKARSZ lépni.

Hagyod, hogy bábjátékozzon veled, neked meg kényelmes rá hárítani a felelősséget.

Még nem fáj eléggé.

2018. szept. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

utolsó: nem egészen értek veled egyet.

Nekem feleségem volt nárcisztikus. Szintén mindig úgy alakította a dolgokat, hogy én érezzem rosszul magam, én legyek a bűnbak. Egyszerűen az ilyen embereknél a józan ész csődöt mond, próbálsz érvelni ész érvekkel, de felesleges. Ha kell lehazudják a világot, átírják a múltat és te még el is hiszed és saját magadat fogod okolni, hogy ő ilyen, te láttad rosszul. De nem így van. Egyszerű példa: bevállalsz 1 plusz munkát hétfő éjjelre, elmondod neki, letudod a melót. Másnap te nem foglalkoztál vele, csak saját magaddal. Azt nem nézi, hogy a hétfői extra melóból vettél neki ajándékokat. Kivel is foglalkoztam akkor? Ha nem vállalod be, akkor pedig miért nincs ajándék. Van sapka nincs sapka szindróma folyamatosan. Próbálod menteni, megérteni, de nem tudod. A szegény ő...

kérdező: Ettől csak úgy tudsz megszabadulni, ha szembenézel vele miért vagy mellette, mi tart a kapcsolatban: engem az tartott, hogy nem akartam elvált ember lenni, nem akartam kidobni az emlékeket az ablakon, meg akartam javítani (ugye egy egészséges ember a jóra szeret emlékezni), féltem a változástól, féltem a haragjától (másnap már mással lesz, milyen megalázó lesz számomra, mit fognak szólni hozzá, és még engem fog vádolni hogy miattam van ez is), tehát saját magam okoztam, hogy ő ilyen. Tudatosítsd magadban te mitől félsz, mert ő bizony ezt használja ki, s húzd meg a határaidat, s mond is el neki. Ha átlépni, erőt veszel kilépsz és megszakítasz minden elérhetőséget vele. Ne nézz vissza, ne nézz rá, ne keresd mert az ő számára saját maga a fontos, te csak eszköz voltál.

2018. okt. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Stockholm szindróma. Ismerős.
2020. márc. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!