Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek miért érzem...

Szerintetek miért érzem illetve miért lehet az hogy egyre jobban érzem hogy "Butulok"?

Figyelt kérdés
Egy ideje észrevettem magamon hogy egyre jobban lassulok és fogok fel dolgokat...Még régebben teljesen aktiv voltam és igy sokkal jobban vágtam le adolgokat és fogtam fel....Ma már egyre jobban inkább érzem hogy lassan fogom fel néha a dolgokat és a következtetőképességem (ami elég jó volt) egyre jobban romlik az is....Mitől lehet? Lehet azért mert öregszek? Vagy talán a túlzott alkoholfogyasztás teszi? (Nem vagyok alkoholista csak hétvégente iszunk barátaimmal és ritka a nagyon berúgás száma is)..Szerintetek mi lehet a baj? Vagy csak a stressz teszi? 20/F

2018. szept. 18. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Suliba jársz-e?

Nekem a diák éveim alatt jobban vágott az eszem, mert azért volt hogy napról napra kellett készülni, nem lehetett csak úgy "lenni"

Utána dolgozni kezdtem és ellustult az agyam, a munka ugyanaz amit végzek, nincs benne fejlődés(mint nagyon sok alkalmazotti munkára igaz) gondolkodni kell, de az már még sem olyan mint amikor dolgozatra készültem, vagy matekra amiből hülye voltam.


Szerintem 2-3sör, meg vagy 2 rövid 1 hétvégén vagy két hetente, nagyon nem tartozik a butítós szinthez, egy normális italozós összejövetelen ennyi úgy legurul egy egészséges nem nyámnyila embernek, hogy észre sem veszi, csak tudni kell kontrollálni a dolgot.

2018. szept. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy csomó oka lehet, pl. stressz, fáradtság, kialvatlanság, vitamin- és ásványianyag-hiány, különböző betegségek...

Lazíts, pihenj és aludj eleget, szedj Omega3 zsírsavat (plusz lehet vasat és C-vitamint is, ezeket egyszerre vedd be). Mozogj rendszeresen (sport vagy legalább séta), és tornáztasd az agyadat is. Ugyanolyan, mint az izmok: ha nem tartod karban, akkor ellustul, elerőtlenedik.


Ha mindezek után egy-két hónap múlva sem lesz jobb a helyzet, akkor menj el házi orvoshoz, kérj egy teljes vérképre laborbeutalót, plusz vasszintet és TSH-t is nézessetek.

2018. szept. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kezdődő, főleg kognitìv funkciòkat pusztìtò skizofrènia.
2018. szept. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ugyanezt tapasztalom én is. Már nem vág úgy az eszem, ahogy kellene. Régen gyorsan felfogtam mindent, mára néha a nevembem se vagyok biztos (nemvicc). Olvastam a derealizacióról/deperszonalizáció, nekem nagyon úgy tűnik, hogy ilyenem van. Kezeltetni kéne, mert megnehezíti a mindennapokat.

18/F

2018. szept. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!