Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológus meg tudna...

A pszichológus meg tudna gyógyítani?

Figyelt kérdés

Eléggé szorongós,stresszes,depressziós tipus vagyok.Nehezen kezdeményezek kapcsolatot az emberekkel.Nehezen barátkozok.Extrém introvertált vagyok.Ha kizökkenek a komfortzónámból,hajlamos vagyok bepánikolni.Pl.ha új suliba megyek.Gyakran van gyomoridegem,hasmenésem,mert izgulok.

De életem nagy álma az,hogy rendőrtiszt legyek.Kétség sincs affelől,hogy a pszichológiai alkalmasságin úgy vágnának ki,hogy a lábam sem érné a földet.

A héten megyek pszichológushoz.Mert segítség kell,ezt már én magam is beismerem,nem élhetek így tovább.Nincsenek barátaim,egy szociális csőd vagyok.

Meggyógyít engem apszichológis,hogy tavasszal akér átmehessek a pszichikai alkalmasságin is?



2018. szept. 18. 23:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

a pszichológussal csak beszélgetni fogsz, az extrém szorongáson nem segít


ha pszichiáterhez mész az már tud felírni nyugtató, esetleg antidepresszánst, ezzel elindulsz a gyógyulás akár évekig tartó útján


hogy ilyen kezelés mellett felvesznek rendőrtanoncnak azt nem tudom, de valószínűleg nem, várd meg amíg mentálisan nagyrészt rendbejössz, azután jelentkezz

2018. szept. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azért nincsenek extrém szorongásaim.Nem volt még öngyilkossági gondolatom vagy ilyesmi.
2018. szept. 19. 00:17
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

a kóros szorongásnak nem feltétlenül része az öngyilkossági hajlam, de a pszichiáter tudni fogja milyen kezelésre van szükséged

(de csakis járóbeteg ellátásban)

2018. szept. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem fog tetszeni a válaszom, de legalább őszinte leszek. senki nem tud meggyógyítani, max egy kicsit segíteni. teljességgel alkalmatlan vagy rendőrtisztnek. Ha gyógyszereket fogsz szedni, akkor azért, ha nem szedsz semmit, de szorongsz, akkor meg azért. Ha pedig valahogy jobban leszel, akkor az első nagyobb stressztől visszaesel. Élhetsz teljes életet, de mivel szorongásra HAJLAMOS VAGY, ez soha nem fog elmúlni. Életed végéig el fog kísérni és időnként ki is fog újulni.
2018. szept. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Abszolút egyet kell értsek a 4-es válaszolóval :( Magadnak tennél rosszat, ha rendőrnek mennél. Persze ez a veszély nem fenyeget, mert van alkalmassági, de ha csak elméletben nézzük.

A terápia tud segíteni a szorongáson, de ahhoz hosszú-hosszú évek kellenek. Ráadásul ha ilyen szintű szorongásod van, ide már talán gyógyszer is kéne, nemcsak terápia.

Sokkal kisebb célok elérésére kellene törekedned ebben a helyzetben: hogy ne legyél egy szociális csőd, ne vágjon földhöz, ha be kell menned a suliba, legyen önbizalmad, ilyesmik.

Kezdj el dolgozni a "B-terven", biztos van még más, ami a rendőri munkán kívül érdekel téged.

2018. szept. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Aki szorongásra hajlamos az teljesen alkalmatlan rendőrnek.


Szorongással még egy teljesen átlagos munkakört is nehéz betölteni.


Én nem hiszek abba,hogy ezt lehet gyógyítani.Genetikai jellemző,ősi megmaradt tulajdonság,aminek a maga idejében megvoltak az előnyei.

A mai világban hátrányos.


A gyógyszerek egy ideig tompítják a szorongást,utána egyre több kell belőle.Lassan ráfüggsz,és szorongani is fogsz.


Találj valami nyugis munkát,ahol nem kell sok emberrel érintkezni.


Majd megfogod tapasztalni,hogy a pszichológus nem olyan,mint egy fizikai betegséget gyógyító orvos.

Ő nem tud rajtad segíteni,mert nem tud bebújni a testedbe,a fejedbe.


Ha magadon nem tudsz segíteni,akkor senki sem tud.

Ha nem sikerül,akkor meg meg kell találni a módot,hogy valahogy együtt tudj élni ezzel a betegséggel.


Én,ahogy egyre idősebb lettem,egyre rosszabb lett.Szociális fóbiás vagyok,szorongásos zavarokkal.

Egy dolog "gyógyítana meg",ha nyernék a lottón,és soha nem kellene senkinek kiszolgáltatva lennem,de erre kevés az esély.

2018. szept. 19. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

azért kell a járóbeteg pszichiáter kontrollja h ne függjön rá egyre jobban a gyógyszerre


régen velem is többször előfordult h elkezdtem emelni a nyugtatóadagot, se sok év után már szabályosan tudom szedni, ehhez az kellet h hosszú időn át kiiktassa a gyógyszer az irreális szorongást


nekem rengeteget segített, annak idején ott volt az a halálfélelem erősségű szorongás, most meg bármi félelem nélkül megyek az utcán, a boltba/büfébe/ügyet intézni, akármit


jelenleg tovább próbálom csökkenteni a nyugtatót


a kávéval meg vigyázni kell, ha legalább fél napon belül előfordulhat olyan helyzet h leülünk egymással szemben beszélgetni, akkor egy csepp kávét se mert akkor áramütésszerűen begörcsölök a szemkontaktustól és szemkontaktus nélkül is természetellenesen feszült vagyok, próbálom elkerülni h megránduljon a nyakam vagy a kezem

2018. szept. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért pont rendőrtiszt szeretnél lenni?
2018. szept. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8 mert egy harcos vagyok.Rohamrendőr akarok lenni
2018. szept. 19. 21:52
 10/11 A kérdező kommentje:

Kezdj el dolgozni a "B-terven", biztos van még más, ami a rendőri munkán kívül érdekel téged.”


Biztonsági őrnek felvennének?

2018. szept. 19. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!