Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anya korábbi vetélésétől...

Anya korábbi vetélésétől lehet szorongásom?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, kiskorom óta gátlásaim, megfelelési kényszerem van, valószínűleg szorongásom is. Családdal nem nagyon szoktunk mély témákról beszélgetni, de ma anya elmondta, hogy előttem kb másfél évvel volt egy másik magzata, aki 5 hónaposan meghalt. Olyan létezhet, hogy emiatt már a megfoganásom óta túlféltettek, szorongtak miattam, és ez rám ragadt? (van egy húgom is, de őt érdekes mód egyáltalán nem érintette ez)


Valaki itt volt már ilyen helyzetben? Mit lehet ilyenkor csinálni? Olyan frusztrált vagyok és nem tudok mit kezdeni ezzel, mert hát erre nincs megoldás, nincs kit hibáztatni... össze vagyok most zavarodva.

köszi előre is a válaszokat!



2018. szept. 19. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Sőt, a dédnagymamád első, félresikerült randijától is lehet mindenféle agybajod, ám ez roppant kevéssé valószínű.
2018. szept. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Igen,lehet.Mikor egy baba az anyukàja pocakjàban van,nagyon szoros a lelki kapocs is köztük.Ezt szerintem kineziológussal vagy hipnoteràpiàval lehetne feldolgozni.De ezek elég dràgàk,szóval ha szeretnéd,kezdj el spórolni rà!

És egyébként a családban egymásnak adjuk àt az érzelmi gondokat.Példàul,ha nagyanyàm nem oldotta meg a komoly depressziójàt,azt àtadta a fiànak,aki meg nekem...

Szorongás,félelem érzet is ugyan így "öröklődhet".Csak aki a sor végén van,màr nem tudja mitől van gondja....ez létező dolog...

Nekem is volt egy vetélésem.Igyekszem a következő várandósàgomat nem túlaggódni.

Amúgy van egy könyv a lelki köldökzsinór.Az jól leírja,hogy egy anya mennyire szoros kapcsolatban van a pocakjában lévő babàval.

2018. szept. 20. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első, nem is valami spirituális, természetfeletti értelemben gondoltam, egyszerűen csak úgy, hogy egy sikertelen terhesség után a szülők túlféltik a következő gyereket. Egyébként meg most tudtam meg, hogy volt egy halott testvérem. Lehet hogy húsz éve történt, de most tudtam meg és most sz.r érzés. Lehet ám kedvesebb hangnemben is válaszolni.


Második, köszi a választ! Kineziológusban nem biztos, hogy hiszek, de utána fogok olvasni, az nem árthat semmit.

2018. szept. 20. 07:10
 4/5 1Léna ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Igen.

Úgy ahogyan a hozzászólásodban is megfogalmaztad érzékelted és érzékeled a hiányzó testvért a családból. A szüleid által ki nem mondott szavak ott voltak mindig. Első megszületett gyermekként, Te érzékenyebb vagy erre mint a húgod, de nem Te érzel egyedül ilyet.

A zavarodottságodat megértem, mert hogyan hiányozhat ennyire valaki akivel nem is találkozhattál?

A választ csak az értheti meg aki el tudja fogadni, hogy a mindenható Isten aki teremtette az eget és a földet, Ő pontosan tervez és kézben tart mindent. Tudja, pontosan mennyi hajszál van a fejeden és abból mikor eshet egy le. Az Isten ezt a fájdalmat a TE és a szüleid javára tudja formálni. Hasonlóan a katonák kiképzéséhez, ahol a felkészítésen nem bosszantásiból adnak embert próbáló (szivató) feladatokat, hanem, hogy felkészítsék őket a kitartást, igénylő nehézségek elviselésére a túlélésük érdekében.

Tanácsom: beszélgess erről a testvérről a szüleiddel! Mert az, hogy anyukád most elmondta Neked, az azt jelenti, hogy még Ő sem érti, még neki is fáj. Ezek a sebek csak el vannak fedve de nem gyógyultak meg.

Tudod aki hisz Istenben, az tudja, hogy az ilyen kis gyermekek, az Isten országában, a mennyben vannak, és várják, hogy a hozzátartozóik majd velük legyenek. Ez azt jelenti, ha Isten útján jársz, Istennel éled az életed, akkor van lehetőséged a mennyben találkozni a testvéreddel. Isten be tudja gyógyítani a szüleid sebeit. Megszabadulhatnak Ők is és Te is Krisztus kegyelme által, minden kínzó gondolattól, fájdalomtól. Helyére költözhet a béke az öröm és a szeretet. Velem ez már megtörtént, kívánom, hogy legyen benne Nektek is részetek.

Szeretettel 1Léna

2018. szept. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Léna, nagyon köszönöm a választ, sokat segített! Kérdezhetek valamit, ami nekem, a karót nyelt szkeptikus ateistának nem áll össze egyszerűen?

A mennyországban gondolom, nem öregszünk, máskülönben onnan is ki kellene halnunk. De akkor mit kezd ott magával valaki, aki örökké bent ragad egy meg se született gyerek életkorában, mínusz négy hónapban? Nem létezhet olyan mennyország, ami jobb hely lenne neki, mint az édesanyjàban lenni. Még úgy se fogom fel, ha azt mondom, hogy csak a lelke került oda. Egy ennyi idősnek nincsen személyisége, emlékei, gondolatai, amikből a lélek állna. Sokat gondolkodtam ezen és szerintem a mennyországot csak az tudja értékelni, aki 80+ évesen halt meg, és nincs már semmi, amin változtatna a földi életében...

remélem, ezzel nem bántottalak meg a hitedben, mert őszintén érdekel a válasz. Köszönöm még egyszer!

2018. szept. 21. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!