Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha csak annyi van írva, hogy...

Ha csak annyi van írva, hogy pszichoanalitikusan végzett pszichoterápiát folytat a pszichológus, az a jungi vagy a freudi iskola?

Figyelt kérdés
Voltam pszichológusnál még korábban, de már elköltöztem abból a városból, most fontolgatom, hogy ujra felkeresek egy szakembert, aki ugyanazzal a módszerrel dolgozik, de ehhez tudnom kellene, hogy emögött a megfogalmazás mögött jungi vagy freudi iskola all - e? A falon Freud képe volt, de mivel a jungi is abból ered, így ettől még nem vagyok benne biztos.

2018. szept. 20. 07:47
 1/2 Phoney ***** válasza:

Szigorúan véve ma már nincs olyan, hogy freudi iskola (mert Freudot egy az egyben már senki nem követi) hanem neoanalitikus irányzatok vannak kisebb-nagyobb átfedésekkel és eltérésekkel, amik közé akár Jung is besorolható. A legtöbben papíron inkább Freud felé húznak, gyakorlatilag viszont ez a „klasszikus” pszichoanalízis is sok mindent feladott már Jung „javára”, csak ezt nem nagyon reklámozzák.


Egyébként ha valaki kimondottan jungi analitikus, akkor az általában így is nevezi magát.


Azt viszont már maga Jung is nagy baromságnak tartotta, hogy valaki egyetlen "iskola" vagy módszer alapján végezzen terápiát, ő is aszerint alkalmazza a freudi, az adleri vagy a saját módszert, hogy az adott páciensnél mit látott célravezetőnek. Szóval egy valamire való analitikusnál inkább a Te helyzeted dönti el a módszert.

2018. szept. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Akkor végül is analitikuson belül mindegy is. Igazabol a kognitív és viselkedés terápiát is kipróbálnám, az elvileg azért másabb felfogással dolgozik, de nem magamon akarok kísérletezni. :D
2018. szept. 21. 06:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!