Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tud segíteni egy...

Hogyan tud segíteni egy pszichiáter?

Figyelt kérdés

Több, mint 3 éve bulímiás vagyok. Régebben azt hittem, hogy ura vagyok a helyzetnek és bármikor abba tudom hagyni, de ma már tudom, hogy ez nem így van.

Elismerem, hogy segítségre van szükségem, és el is határoztam, hogy fel fogok keresni egy orvost. Viszont néha az jár a fejemben, hogy felesleges lenne, mert ez az egész már annyira rég óta tart és annyira magával ragadott, hogy úgy érzem, soha nem fogok kilábalni belőle.

Hogyan zajlik egy terápia? Hogyan tud egy orvos meggyőzni az ellenkezőjéről, és segíteni abban, hogy meggyógyuljak valamint hogyan tud valóban meggyógyítani?

Bármilyen választ szívesen fogadok és köszönök!


2018. szept. 20. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez meglepő. Nincsenek egészségügyi problémáid a hányás miatt? Nekem voltak, le is álltam vele olyan 3 hónap után.
2018. szept. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogyne lennének. De amikor "elborul az agyam", ez sem tud megállítani.
2018. szept. 20. 16:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha TB-s, akkor valszeg nem sokat fog foglalkozni veled, legfeljebb gyógyszert ír.

Amúgy gondolom, egy rendes doki megpróbálja feltérképezni a lelkiállapotodat, kideríteni, miből eredhet ez, nincs-e más problémád mellette, amivel összefügghet (pl. depresszió), meg ilyenek.

2018. szept. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez sokkal inkább pszichoterapeuta kompetencia.
2018. szept. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!