Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kialakulhat így kettősség az...

Kialakulhat így kettősség az ember személyiségében?

Figyelt kérdés
A feleségem szülei elváltak 9 éves korában. Csúnyán. Azt vettem észre a feleségem gondolkodásában, hogy gyakran vàltozik az àlláspontja bizonyos dolgokban. Egyik nap valamit elutasít, a másik nap meg előadja, mintha valami jó dolog lenne. Sokszor pedig értelmetlenül szól hozzá valamihez, nem is igazán oda illőt, csak, hogy ő is hozzászóljon. A szüleivel kapcsolatban ezen a téren azt vettem èszre, hogy mindig akinèl éppen vagyunk, annak a tetszése szerint próbàl beszélni, viselkedni. Olyankor mintha nem is ő lenne, hanem valaki más. Megfelelési kényszernek nem nevezném, bár ki tudja...Mi lehet ennek az ambivalenciának az oka? Érdemes lenne segítséghez fordulni. Engem is kezd most már zavarni.

2018. szept. 21. 17:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a szuleinel ilyen akkor az sajnos teljesen termeszetes es folosleges orvoshoz fordulni vele, ugynais elvalt gyerekek nagyon hamar alkalmazkodnak ha a ket szulonel mas az ertekrend...es elvaras. Ha apanal van akkor hogy apanak megfeleljen (es ne kelljen az anyja szidalmazasat hallgatni), mindent ugy tesz mintha vele ertene egyet es az o szabalyai szerint el, az anyjanal meg forditve.

Ha emiatt alakult igy a konnyen valtozo velemenye, akkor az is ertheto bar ez teged ha zavar, akkor inkabb azt kellene meg beszelni vele, hogy o ezt erzekeli-e es ha igen mivel magyarazza. Lehet egyszeruen csak vegiggondolja es utana magaeva teszi az adott velemenyt. Ha utana kitart mellette hosszutavon akkor oke.

Ha azonban naponta valtoztatja mit akar vagy mit gondol egy adott dologrol es neki fel se tunik es nem emlekszik ra, akkor kell vele foglalkozni.

Nekem a ferjem volt ilyen, de nem valtak el a szulei: vitaztunk valamin es nem ertett egyet mjd napokkal kesobb az en allaspontomat eloadta mint sajatjat. Es neki fel se tunt. Egy ido jtan halalra idegesitett szova tettem, de tagadta, o ilyet nem csinal. En is kertem menjen el pszichologushoz, de kinevetett. Szerintem szimplan feledekeny volt es nem volt sajat hatarozott velemenye, hanem midig masoket masolta le. Es ha epp volt egy frissebb valtozat valakitol akkor azt szajkozta o is. Ez azert szemelyiseg kerdese is.

2018. szept. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És lett valami megoldás végül? :)
2018. szept. 21. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!