Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szédülök, szerintem fizikális...

Szédülök, szerintem fizikális probléma, de a neurológus beutalót adott pszichiáterhez. Megmondta, hogy nem kötelező, opcionális. Elmenjek?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy éve kezdődött, hogy séta hatására szédülni kezdtem néha. A tünet rosszabbodott, ma már néhány tíz méter séta után szédülni kezdek. Van, amikor pihenni kell, különben elájulnék. Nagyobb terhelésnél mellkasi nyomást, szúrásokat is érzek.

Ez ugyanúgy jelentkezik, ha bicajozom, kertészkedem, stb.

Ülve soha semmi bajom nincsen.


Akkor is szédülök, ha egy kellemes erdei séta közben a barátaimmal vagyunk, felhőtlen hangulatban.


Én valamilyen keringési, reumatológiai dologra számítok.


Az eddigi kardiológiai, vérkép, vércukor vizsgálataim negatívak lettek. A kardiológia nagyon részletes volt, volt EKG, terheléses EKG, szívultrahang, szívkoszorúér CT-vizsgálatom, mellkas röntgenem is. Ritmuszavaraim szoktak lenni.


A neurológus sem talált semmit, ezért mikor elmondtam neki, hogy a kizárólag a szédülés kezdete UTÁN voltak magánéleti problémáim, adott egy beutalót a pszichiáterhez, "ismeretlen eredetű szorongás" megjegyzéssel. Azt mondta, nem kötelező, de menjek el.


Én egy jókedélyű, jó életkörülmények között élő, esetleg nagyon általános lelki problémákkal rendelkező (pl. szakítás, párkeresési nehézségek) 30 éves férfi vagyok. Nem szeretném, ha indokolatlanul benne lennék a nyilvántartásban, mint potenciális szorongó, vagy őrült. :)


Szerintetek van esélye, hogy lelki bajom van? Lehet így "priuszom"?


2018. szept. 22. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég... Attól, hogy valaki szédül vagy szorong, már mindjárt őrült? Te se sok pszichés beteggel találkoztál még életed során.
2018. szept. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha a vizsgálatok negatívak akkar valószínűleg lelki oka van.
2018. szept. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1: Jogos, tévesen fogalmaztam.


Sajnálnám, hogy ha kiderülne, hogy zakkant vagyok, és emiatt ugrana a jogim, karrierem.


Nem szerettem volna minden szorongó embert őrültnek titulálni, bocsi :)

2018. szept. 22. 14:00
 4/9 A kérdező kommentje:
*jogsim
2018. szept. 22. 14:00
 5/9 A kérdező kommentje:

Ha lelki okai vannak a panaszaimnak, akkor normális, ha az életem legfelhőtlenebb lelki pillanataiban is jelentkezik a fizikai panasz?


Simán elképzelem, hogy éppen akkor tör rám, amikor a következő szerelmem kezét megkérem a az Eiffel-torony tetején.

2018. szept. 22. 14:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Az stressz helyzet persze hogy előjön. Sok stressz ér akkor is ha ezt nem veszed észre.
2018. szept. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy zakkant egyáltalán. A pszichiátriai betegek semmiben nem mások, mint a májbetegek, szívbetegek stb. Ugyanúgy kezelni kell a mentális kórképeket is.

A szervezet akkor is lehet szorongásos állapotban, ha éppen jól érzed magad. Nekem zsibbadást, végtaggyengeséget, egyensúlyzavarokat, látászavarokat és szédülést okozott.

2018. szept. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mondjuk ijesztő, hogy valaki tisztában van vele, hogy van valami baja, de nem akar orvoshoz menni, mert fél, hogy akkor ugrik a jogsija. Tök jó, hogy ilyen potenciálisan beteg emberek közlekednek az utakon. Öröm ezzel a tudattal kimerészkedni az utcára.
2018. szept. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ráadásul reggel csuklós buszt vezetek, néha iskolabuszt, hétvégén pedig a MÁV-nál vagyok mozdonyvezető.


.

.

.


Vicc volt.

2018. szept. 22. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!