Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha skizofréniával lettem...

Ha skizofréniával lettem diagnosztizálva, de már majdnem 4 hónapja nem szedem a gyógyszeremet, és tökéletesen jól vagyok, akkor lehet, hogy félre diagnosztizáltak?

Figyelt kérdés
2018. szept. 23. 01:45
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
62%
Nem. Az azt jelenti, hogy marha nagy szerencsèd van hogy nem jöttek mèg vissza a tünetek ès nem estèl vissza.
2018. szept. 23. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Lehet. De azt is olvastam, hogy a legtöbb skizofrénnek csak 1-2 epizódja van, aztán semmi. Nekem már volt 2 epizódom, úgyhogy lehet nekem is lecsengett. Vagyis remélem.
2018. szept. 23. 02:49
 3/35 anonim ***** válasza:
27%
Itt valami nem stimmel. Lehet, hogy tévedek, de tudtommal a skizofrénia nem epizodikus. Tartós hallucinációkat és gondolati szétesést okoz, betegségbelátás pedig többnyire nincs. Ismertem skizofrént, ő konkrétan sárkány aki tartott, önmagát pedig kiválasztottnak, nem hitte el, hogy beteg...
2018. szept. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy félre lettél, 4 hónap alatt történnie kellett volna valaminek szerintem. Ez a dolog mindig fennáll valamilyen szinten, úgy tudom.
2018. szept. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
19%

Elég nagy felelőtlenség a többi emberrel szemben, hogy nem szeded a gyógyszert!

Legalább menj el egy másik orvoshoz.

2018. okt. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
...Miért is lenne felelőtlenség más emberrel szemben?.. Nem vagyok közveszélyes. Soha nem is voltam.
2018. okt. 24. 22:02
 7/35 anonim ***** válasza:
Milyen tüneteid voltak, amikor diagnosztizálták a betegséget?
2018. okt. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Hallottam narratív hangokat. Bogarakat meg fényeket láttam. Féltem az emberektől, a családomtól, hogy megkéselnek, hogy direkt rám hajtanak autóval és hogy le fognak klónozni.
2018. okt. 25. 18:59
 9/35 anonim ***** válasza:
Magadtól hagytad abba a gyógyszerszedést? Vagy orvosi javaslatra?
2018. okt. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Magamtól. Pszichiáter/pszichológus (kettő az egyben) nem örült neki, de azt mondta, hogy nem kényszeríthet rá, úgyhogy ja.
2018. okt. 26. 15:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!