Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg skizofrén minden 100....

Tényleg skizofrén minden 100. ember? 100 000 magyar? Merre vannak?

Figyelt kérdés
Minden 100. ember hallucinál stb.? Nagyon magas ez az arány.

2018. szept. 23. 08:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt honnan vetted? Érdekel a téma, szívesen olvasnék róla. Ja, és nem hallucinál minden skizofrén, nincs kettős személyiségük, és nem is feltétlenül agresszívak...
2018. szept. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
35%
Itt vannak köztünk, csak nehéz felismerni őket. Az ember csak esetleg évekkel később eszmél rá, hogy igen, ő is az (volt). Nem feltétlenül "hallucinál", csak meg van győződve arról, hogy az a valóság, amit képzel. Manipulálja a környezetét, a "szeretteit" is. Kölcsönkér (visszautasíthatatlan indokkal) és nem adja meg (vagy csak hosszas nyaggatásra, amikor már te érzed kellemetlennek, hogy "zaklatod). Eközben nyájasan "kedves", a szemedbe néz merően, mint aki teljesen őszinte, megsajnálod. Utólagosan jössz rá, hogy te valójában semmit nem kaptál tőle, a kapcsolat nem volt kölcsönös, miközben megírtad a doktoriját, sőt a szakdolgozatát lefordítottad angolra. Te adtál, ő elfogadta. Mindenkitől csak elfogadta, miközben ő senkinek nem adott semmit.
2018. szept. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Az ismeretségi körömbe két olyan ember is volt akinek voltak/vannak ilyen problémái. Lehet vonzom őket...
2018. szept. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%
Attól hogy valaki önző meg manipulatív, még nem skizofrén. ahogy az a szülő sem pszichopata aki ordít egy sort a részegen hazaeső tizennégy évessel...
2018. szept. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem mind hallucinálnak vagy tűnnek zavartnak, de úgy gondolom, a többség ilyen. Én nem, az én típusom nem ilyen, de ez a kisebbség szerintem. Gyakorlatilag ez az egyetlen, ahol szinte észrevétlen a betegség megjelenése is, annyira normálisnak tűnik, és nincs pszichotikus epizód (schizophrenia simplex).

2-es ez egész konkrét volt, biztos gyakori, hogy mással csináltatják meg a doktorijukat. Habár nem sokan juthatnak el egy ilyen betegséggel odáig... Mert ez derékba töri az ember életét már 20 éves kora előtt általában.

2018. szept. 23. 09:50
 6/19 anonim ***** válasza:
"Tudom, hogy nem mind hallucinálnak vagy tűnnek zavartnak, de úgy gondolom, a többség ilyen." Rosszul gondolod. [link]
2018. szept. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ebből az 5-ből csak 1-en nem látszódna, a többi hebefrén, katatón, paranoiás, stb.
2018. szept. 23. 11:28
 8/19 anonim ***** válasza:

a, Kórházban/intézetben vannak.

b, Nincsenek kórházban, de nem mozdulnak ki otthonról, mert nincsenek olyan jól.

c, Tünetmentesek a gyógyszertől, így észre se vesszük, hogy bajuk van.


Egyébként a hajléktalanok között sok a skizofrén. És igen, mindenhol a világon a társadalom kb. 1%-át érinti.

2018. szept. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A kórházi kapacitás nem nagy, és kétlem, hogy ne lehetne észrevenni sokukon akármilyen gyógyszerrel. Sok esetben nem is használnak a gyógyszerek, és kétlem, hogy teljesen tünetmentessé tehetők, annyira más minden eset.
2018. szept. 23. 16:31
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a gyógyszer nem mulaszt el minden tünetet, de amikor nincs aktív pszichotikus fázisban az illető, akkor képes rájönni, hogy a hangok, amiket hall, a dolgok, amiket lát, nem valódiak, így -bár nehezen-, de figyelmen kívül tudja hagyni őket. Ha van betegségbelátás, akkor a környezete elől el tudja titkolni, hogy beteg. Bár a legtöbben antipszichotikus gyógyszer mellett nyugtatót is szednek, így kifejezetten enerváltak, szedáltak. Rengetegen képtelenek a munkára részben a gyógyszerek mellékhatásai miatt is. A skizofrének, akiket én ismerek, egész nap otthon vannak, mindennapi teendőiket nehezen tudják ellátni.
2018. szept. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!